Podejrzany o zabójstwo mężczyzny zatrzymany

W piątek doszło do zabójstwa 58-letniego mężczyzny. Dzięki zebranym przez śledczych dowodom już po kilku dniach zatrzymano podejrzanego o dokonanie morderstwa.

Byt 39 298444

Zgłoszenie o martwym człowieku leżącym przy garażach w dzielnicy Stroszek złożono w piątek około północy. Zgon 58-letniego bytomianina został potwierdzony przez przybyłych na miejsce policjantów. Na ciele mężczyzny znajdowały się rany kłute pleców. Na miejsce skierowano grupę operacyjno-procesową. Policjanci przyjęli kilka wersji śledczych, które na bieżąco analizowali i weryfikowali.

W ciągu kilku dni funkcjonariusze Policji oraz prokurator zebrali wystarczający materiał dowodowy, by zatrzymać podejrzanego o popełnienie zabójstwa. Jest to 24-letni bytomianin, który od momentu zdarzenia ukrywał się przed policjantami. Mimo to w poniedziałek rano kryminalni z tutejszej komendy zatrzymali go. Następnie przedstawiono mu zatrzut zabójstwa. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi mu nawet dożywocie.

Wraz z podejrzanym o morderstwo zatrzymano także 28-latka, który utrudniał prowadzone śledztwo. Grozi mu do 5 lat więzienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt IMG 20150802 102936

Morderstwo na Stroszku

Zabójstwo Bytom

Tragiczny finał imprezy zakrapianej alkoholem w Bytomiu

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt zabojca

Zabójca 13-letniej Patrycji z Bytomia zostanie...

Zabójstwo przy Grottgera

Bytomski4 39 216984

Stroszek: Zamordowano starszą kobietę [video]

Bytomski5 haldy

Śmierć pod hałdą