Niższe ligi: kompromitacja rezerwy Polonii

Tydzień po rozpoczęciu rozgrywek II ligi wystartowały także niższe ligi. Nie był to jednak udany weekend dla bytomskich klubów, bo prawie wszyscy nasi reprezentanci przegrali. Najwyżej druga drużyna Polonii Bytom, która poległa 1:12.

Byt szombierki bytom

Przegląd niższych lig należy rozpocząć od rozgrywek III ligi opolsko-śląskiej, w których rywalizują Szombierki Bytom. Zespół z Modrzewskiego latem przeszedł wielką przebudową i tylko nieliczni gracze grali w ekipie "Zielonych" w poprzednim sezonie.

Nowy trener Radosław Osadnik sezon zaczął od starcia z Odrą Opole, która jest głównym kandydatem do awansu. Można było obawiać się o Szombierki, ale niepotrzebnie. Bytomianie w pierwszej połowie dzielnie się bronili i dopiero po zmianie stron dali się ograć rywalom. Do siatki trafili Dawid Wolny oraz Mateusz Peroński i Odra wygrała 2:0.

W lidze okręgowej mamy dwa bytomskie kluby. Silesia Miechowice na początek zmierzyła się z beniaminkiem Naprzodem Lipiny. Już pierwsza połowa pokazała, że bytomianie nie są jeszcze w najwyższej formie. Drużyna ze Świętochłowic prowadziła już 3:0, a po zmianie stron dołożyła jeszcze jedno trafienie. Honor ekipy z Miechowic uratował w końcówce Damian Gołąb.

Kompromitacją zakończył się mecz rezerwy Polonii Bytom. Druga drużyna II-ligowca na własnym stadionie podejmowała Łazowiankę Łazy. Gospodarze na boisko wyszli... w dziewięciu i bez bramkarza. To skończyło się tragicznie, bo rywale do przerwy prowadzili 5:1, a całe spotkanie wygrali aż 12:1! Taki wynik to po prostu wstyd.

W A-klasie mamy trzy bytomskie drużyny i to w tej lidze został uratowany honor naszych przedstawicieli. Czarni Sucha Góra wygrali na wyjeździe z beniaminkiem Iskrą Lasowice 2:1 po golach Dawida Wypycha oraz Łukasza Zamachowskiego. Gorzej wypadły natomiast drużyny Nadziei oraz Rozbarku, które zmierzyły się z zespołami typowanymi do awansu. Nadzieja przegrała 2:6 z Górnikiem Bobrowniki Śląskie, a Rozbark 1:6 z Dramą Zbrosławice.

W najbliższy weekend rozpoczną się mecze B-klasy, gdzie będą grać Rodło Górniki, Tempo Stolarzowice oraz Silesia II Miechowice.