Wesołe rytmy na Rycerskiej

Po nieco ponad roku zespół Te Skapsie! wróci na Rycerską. Dziś wieczorem ulicę opanują wesołe rytmy ska, reggae i rock'n'rolla.

Byt teskapsie rycerska1

Rycerska często jest porównywana do Mariackiej w Katowicach. Co prawda jest dużo krótsza, ale tak jak w stolicy województwa, jest pełna knajpek. Od kilku lat działa tam orientalna herbaciarnia, malutka restauracja i pub utrzymany w klasycznej stylistyce. Niedawno z placu Kościuszki na Rycerską sprowadziła się Spiżarnia u Jakuba serwująca kuchnię polską, włoską i węgierską, a w weekendy organizująca imprezy taneczne. Niestety pub mieszczący się w wyremontowanej kamienicy u wylotu ulicy nie zyskał takiej popularności jak sąsiedzi i obecnie czeka na nowego właściciela.

Bytomski deptak przyciąga nie tylko różnorodną ofertą gastronomiczną. Rycerska stała się popularna również dzięki wydarzeniom, jakie się tam odbywają. Miały tam miejsce pokazy mody, spektakle teatru tańca, a nawet pchle targi i jarmarki z ekologiczną żywnością. Najczęściej jednak odbywają się tam koncerty, gdyż taras znajdujący się po południowej stronie ulicy doskonale sprawdza się w roli sceny.

Dziś wieczorem znów rozbrzmieje tam muzyka. O 20:00 zagra zespół Te Skapsie, którego bywalcy Rycerskiej mieli okazję posłuchać przed rokiem. Kapela gra bardzo wesołe kawałki, napełniające słuchaczy pozytywną energią i podrywające do tańca. Poprzednio radosne rytmy ska, reggae i rock'n'rolla przyciągnęły tłumy - dziś zapewne będzie podobnie, tym bardziej że na wieczor zapowiadana jest dobra pogoda.

djembed

Tuż po koncercie, o 21:15 na Rynku zostanie wyświetlona francuska komedia pt. "Wspaniała". Będzie to kolejna odsłona bytomskiego kina plenerowego i przedostatnia okazja w tym roku, by zobaczyć film na dużym ekranie pod chmurką. Więcej o pokazach plenerowych >>

Video: Herbaciarnia Herbata

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt 2 szolka tyju

To już druga „Szolka Tyju”

Byt koncert na rycerskiej 003

Zagrali dla elektrociepłowni [ZDJĘCIA]

Bytomski5 rycerska ogrodki

Krótko: Rycerska już z ogródkami

Parowóz Ryś

Przemytnicy, kontrole w pociągu. Zresztą przeżyjcie to sami

Wiesław Ochman i Krystian Ochman

Zawsze dobrze przygotowany - Wiesław Ochman o wnuku

Książka o wampirze z Bytomia

Powstała książka o "wampirze z Bytomia". Zamordował 5 kobiet

Bajtle plakat fot Arkadiusz Gola 2

Bytomski Festiwal Literacki dla Dzieci i Młodzieży w BECEKU!