Kronika Policyjna: 23 sierpnia [przegląd]

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 300313

Policjanci odzyskali skradziony telefon i zatrzymali sprawcę

Skradziony w czerwcu br. telefon komórkowy wartości 1800 złotych odzyskali kryminalni z komisariatu przy Placu Żeromskiego. W sprawie zatrzymano 23-latkę. Kobieta usłyszała już zarzut i przyznała się do popełnienia przestępstwa. Grozi jej kara 5 lat więzienia.

Do kradzieży telefonu komórkowego doszło 13 czerwca br. w restauracji przy ulicy Strzelców Bytomskich. W wyniku prowadzonych w sprawie czynności, jak również na podstawie nagrań z monitoringu, policjanci ustalili tożsamość złodziejki. Okazała się nią 23-letnia Bytomianka. Kobieta wczoraj usłyszała zarzut kradzieży i przyznała się do jego popełnienia. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi jej kara 5 lat pozbawienia wolności.

Odzyskany telefon komórkowy zostanie zwrócony właścicielce.

Posiadał broń gazową bez pozwolenia

Policjanci z komisariatu w Stroszku zatrzymali 78-latka, który w swoim mieszkaniu przy ulicy Szymały posiadał broń gazową oraz 34 sztuki naboi. Mężczyzna nie miał wymaganego prawem zezwolenia na jej posiadanie. Teraz może mu grozić nawet 8 lat za kratkami.

W piątek rano policjanci z komisariatu V zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań przy ulicy Szymały. Po przybyciu na miejsce zgłaszająca poinformowała stróżów prawa, że jej mąż posiada w domu broń. W toku czynności mundurowi zabezpieczyli pistolet gazowy oraz 34 sztuki naboi i dwa magazynki należące do 78-latka. Mężczyzna nie przedstawił wymaganego prawem pozwolenia na jej posiadanie. Teraz może mu grozić nawet 8 lat więzienia.

Złodzieje blach zatrzymani

Dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież 9 blach z dachu budynku przy ulicy Olszewskiego zatrzymali stróże prawa z komisariatu IV. 22-latek i jego dwa lata młodszy kolega usłyszeli już zarzuty. Grozi im 5 lat za kratkami.

W czwartek około godziny 11:00 dyżurny komisariatu w Szombierkach został powiadomiony o kradzieży ocynkowanych blach z dachu budynku. Policjantów zaalarmowali mieszkańcy ulicy Olszewskiego. Przybyli na miejsce stróże prawa potwierdzili fakt i ustalili tożsamość sprawców. 22-latek i jego dwa lata młodszy kolega zostali zatrzymali i usłyszeli już zarzuty. W toku czynności okazało się, że starszy ze sprawców w minioną środę dopuścił się podobnej kradzieży przy ulicy Piecucha. Obu mężczyznom grozi kara 5 lat więzienia.

Dozór za udzielanie i posiadanie amfetaminy

Zarzut posiadania oraz udzielania środków odurzających usłyszał 28-letni bytomianin. Mężczyzna przechowywał narkotyki w mieszkaniu przy ulicy Sokoła. Decyzją prokuratora został objęty dozorem policyjnym. Grozi mu 10 lat więzienia.

Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 28-latka podejrzanego o udzielanie i posiadanie środków odurzających. Amfetaminę zabezpieczono w jego mieszkaniu przy ulicy Sokoła. Mężczyzna myśląc, że uniknie odpowiedzialności, wrzucił narkotyki do wiaderka z wodą. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania oraz udzielania środków odurzających. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym.dozorem. W więzieniu może spędzić nawet 10 lat.

Kradli szyny kolejowe

Dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież szyn z torowiska zatrzymali policjanci z komisariatu w Szombierkach. Bytomianie zostali ujęci przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Teraz grozi im nawet 5 lat więzienia.

W środę rano funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei patrolujący szlak kolejowy w rejonie ul. Zabrzańskiej, zauważyli dwóch mężczyzn z piłkami do cięcia metalu. Jak się okazało Bytomianie chwilę wcześniej skradli 21 metrową szynę z wyłączonego z użytkowania szlaku kolejowego.Straty spowodowane pocięciem szyn na szkodę PLK w Tarnowskich Górach wyceniono na prawie 1400 złotych. Złodzieje w wieku 27 i 32 lata zostali przekazani mundurowym i dzisiaj usłyszeli zarzuty. Za kradzież grozi im nawet 5 lat więzienia.

Odpowiedzą za nielegalny pobór energii elektrycznej

Kontrolerzy z firmy dostarczającej energię elektryczną wspólnie z policjantami sprawdzili stan instalacji elektrycznych i ujawnili kradzieże prądu. „Lewe” podłączenia zlikwidowano w 4 mieszkaniach. Sprawcom grozi kara do 5 lat więzienia

Stróże prawa z komisariatu IV wspólnie z pracownikami firmy energetycznej przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie kradzieży prądu. Kontroli dokonano między innymi w budynkach przy ul. Małgorzatki, Jochymczyka, Witosa i Stalowej. Sprawdzając stan instalacji policjanci ujawnili 4 przypadki podłączenia prądu „na lewo”. W miejscu, w którym powinien znajdować się licznik energii, była tzw „skrętka”. Nielegalne przyłącza zostały zlikwidowane i zabezpieczone przez prowadzących kontrole instalatorów. Za kradzież energii elektrycznej sprawcom grozi do 5 lat więzienia.

Wypadek na skrzyżowaniu w Szombierkach

Bytomscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku przy ulicy Grota-Roweckiego. Kierujący samochodem dostawczym VW Crafter zderzył się z pojazdem VW LT. Na skutek zdarzenia obrażeń ciała doznał kierowca oraz pasażerka VW LT.

W środę około godziny 09:00 na skrzyżowaniu dróg przy ulicy Grota Roweckiego doszło do wypadku. Z ustaleń policjantów drogówki wynika, że 47-letni kierowca samochodu Crafter nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi VW LT. Na skutek zdarzenia obrażeń ciała w postaci rozcięcia ręki doznał 53-letni kierowca VW LT, a jego pasażerka złamał nos. Teraz dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają bytomscy śledczy.

Fałszywa pracownica banku okradła emerytkę

Bytomscy stróże prawa poszukują oszustki, która podając się za pracownika banku ukradła pieniądze 76-latce. Złodziejka we wtorek rano przyszła do mieszkania pokrzywdzonej przy ul. Ustronie. Za kradzież grozi jej do 5 lat więzienia.

Z ustaleń śledczych wynika, że we wtorek rano do mieszkania 76-latki przy ul. Ustronie przyszła młoda kobieta podająca się za pracownika banku. Poinformowała lokatorkę, że jej zmarły mąż posiadał lokatę i z tego tytułu zostaną jej wypłacone pieniądze, jednak najpierw musi okazać wszystkie swoje oszczędności i wartościowe przedmioty, które przechowuje w mieszkaniu. Dając wiarę jej słowom emerytka wyciągnęła gotówkę i złotą biżuterię. Po chwili jednak zaniepokojona całą sytuacją postanowiła pójść po sąsiada, zostawiając nieznajomą samą w mieszkaniu. Gdy wróciła, kobiety nie było już na miejscu, a wraz z nią zniknęły pieniądze i złoto.

Wszystkie osoby, które posiadają informację mogące pomóc w ustaleniu sprawcy kradzieży proszone są o kontakt telefoniczny z Komendą Miejską Policji w Bytomiu tel. 323888200, nr 997, 112 lub kontakt osobisty.

Złodziej w rękach policjantów

Mężczyznę, który w maju br. skradł pieniądze w kwocie 4000 złotych zatrzymali policjanci z komisariatu w Szombierkach. Do zdarzenia doszło na terenie warsztatu samochodowego. Sprawcy grozi 5 lat za kratkami.

Kryminalni z komisariatu IV zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież pieniędzy. Do zdarzenia doszło w maju br. na terenie warsztatu samochodowego. O fakcie zniknięcia gotówki w kwocie 4000 zł. stróżów prawa powiadomił właściciel zakładu. W wyniku prowadzonych w sprawie czynności śledczy ustalili tożsamość sprawcy, którym okazał się 30-letni mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

29-latka podejrzanego o dokonanie włamania zatrzymali policjanci z komisariatu przy ulicy Rostka. Nietrzeźwy mężczyzna wybił szybę w sklepie ogólnospożywczym, a następnie skradł z jego wnętrza kasę fiskalną. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku. Teraz grozi mu 10 lat za kratkami.

W poniedziałek w nocy policjanci z komisariatu III zostali poinformowani o dokonaniu włamania do sklepu przy ulicy Rostka. Mundurowych zaalarmowała obywatelka, którą zaniepokoił fakt, że w środku placówki znajduje się mężczyzna. Przybyli na miejsce stróże prawa zatrzymali 29-latka na gorącym uczynku. Mający prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie Bytomianin wybił szybę w drzwiach wejściowych sklepu, a następnie skradł z wnętrza kasę fiskalną. Policjanci odzyskali łup. Włamywacz usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt 39 323130

Kronika Policyjna: 18 stycznia [przegląd]

Byt 39 322207

Kronika Policyjna: 12 stycznia [przegląd]

Byt 39 318789

Kronika Policyjna: 18 grudnia [przegląd]

Byt 39 315448

Kronika Policyjna: 24 listopada [przegląd]

Byt 39 309281

Kronika Policyjna: 19 października [przegląd]

Byt 39 307798

Kronika Policyjna: 8 października [przegląd]

Byt 39 300995

Kronika Policyjna: 28 sierpnia [przegląd]