Tłumy zwiedzały Bytom

„Poznaj Bytom z Przewodnikiem” to wakacyjna akcja zwiedzania najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych zakątków miasta. W sobotę, 22 sierpnia, odbyła się ostatnia już wycieczka z przewodnikiem. We wszystkich udział wzięło ponad 600 mieszkańców.

Byt wycieczka murarska

Cykl „Poznaj Bytom z Przewodnikiem” składał się z 6 wycieczek po historycznych zakamarkach miasta. Największe zainteresowanie wzbudziły wyprawy: „Bytom przełomu XIX i XX wieku”, w której udział wzięło 150 osób oraz ostatnia z cyklu, sobotnia, na którą wybrało się prawie 120 zwiedzających.

Szóste spotkanie z przewodnikiem obejmowało nie tylko zwiedzanie, pochodzącego najprawdopodobniej z lat trzydziestych XIII wieku kościoła (najstarszy zachowany w Bytomiu!), ale także podziemi budowli, gdzie znajduje się krypta grobowa hrabiów Henckel von Donnersmarcków. Wycieczkę uzupełniała, zorganizowana w Biurze Promocji Miasta, prezentacja na temat ciekawostek i legend związanych z kościołem oraz ze starym miastem.

- Bytom to wspaniałe miasto. Pełne zabytków i tajemnic. Dzięki takim wycieczkom mieszkańcy mają szansę nie tylko zapoznać się z historią miasta, ale zobaczyć miejsca, które na co dzień są niedostępne – mówiła jedna z uczestniczek projektu.

Organizatorami cyklu był Wydział Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami oraz Oddział PTTK w Bytomiu. Podczas 6 wycieczek śladami historycznego Bytomia mieszkańcy zwiedzili: wieżę ciśnień, schron przeciwlotniczy przy placu Akademickim, kościół św. Wojciecha na placu Klasztornym, Suchogórski Labirynt Skalny, kościół p.w. św. Ducha oraz pierwszy w Polsce loft.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt odkryj btm z przewodnikiem

Letnie wycieczki po Bytomiu [PROGRAM]

Byt wycieczka 011

Wybierz się na wycieczkę po Bytomiu!

Byt p19v7tqdk35e1ughudr1shfja74

Tajemnica willi Rittera i Danielsena

Zdjęcia lotnicze Bytomia

Co sto lat temu widać było w Bytomiu z lotu ptaka?

Bytom plac Sikorskiego

Ulice i place Bytomia. Jak dobrze znasz ich dawne nazwy?

1956 Wyscig pokoju 002 Dx O

Śródmieście i Knajfeld na unikatowych zdjęciach z lat 50-60

Byt archeolodzyprzyswduchu

Przy kościele św. Ducha odnaleziono ołowianą...