Nie będzie marketu na Karbiu?

Zapowiadana budowa kilku dużych sklepów na Karbiu raczej nie dojdzie do skutku. Wygląda na to, że po większe zakupy mieszkańcy wciąż będą musieli wybierać się do sąsiednich dzielnic.

Byt rozbiorka karb

Mieszkańcy Karbia od lat narzekają na brak marketu. W tej sprawie zwracano się do radnych, spośród których największą aktywnością wykazał się Krzysztof Gajowiak. W zeszłym roku zdawało się, że wszystko idzie ku dobremu. Znalazł się inwestor, który chciał wybudować park handlowy na terenie dawnych zakładów Linodrut. Na ruchliwym skrzyżowaniu ul. Konstytucji z Miechowicką pojawił się baner z wizualizacją planowanego obiektu i terminem zakończenia budowy: II połowa 2015 r., natomiast w marcu wyburzono opuszczoną kamienicę, w miejscu której miał powstać wjazd na parking.

Ta inwestycja najprawdopodobniej będzie musiała zaczekać. Przed tygodniem zapadła decyzja o wygaśnięciu wcześniejszego postanowienia dotyczącego przebudowy ulicy Konstytucji w rejonie planowanego wjazdu na parking parku handlowego. To z kolei wskazuje, że koncepcja budowy marketu w tym miejscu jest już nieaktualna. Poza tym dotrzymanie wspomnianego terminu z oczywistych względów nie jest już możliwe.

Niewiele dzieje się również po drugiej stronie dzielnicy. Pod koniec zeszłego roku w Parku Konopnickiej wyburzono willę i wycięto sporą liczbę drzew, aby zrobić miejsce pod dyskont spożywczy i przylegający do niego parking. I w tym przypadku inwestycja w ogóle się nie rozpoczęła.

Najwyraźniej firmy wciąż obawiają się lokować swoje sklepy na terenie Karbia. Dzielnica ma fatalną opinię z powodu szkód górniczych, które w 2011 roku zmusiły miasto do pilnego wykwaterowania ok. 600 ludzi. Od tego zdarzenia gmina stopniowo przesiedla kolejnych mieszkańców. Wiosną lokatorzy musieli opuścić 39 mieszkań w budynkach przy ul. Kołłątaja, które zostały uszkodzone w wyniku eksploatacji górniczej i musiały zostać rozebrane. W niedługim czasie powinno dość do następnych wyburzeń, co dla inwestorów jest fatalnym sygnałem, gdyż grupa ich potencjalnych klientów ciągle się kurczy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon