Sprintem przez niższe ligi: dobre wyniki w B-klasie

W miniony weekend różnie wiodło się bytomskim klubom, które rywalizują w niższych klasach rozgrywkowych. Najlepiej zaprezentowali się nasi przedstawiciele w B-klasie, gdzie trzy drużyny zgarnęły siedem punktów.

W lidze okręgowej pierwsze punkty, a zarazem zwycięstwo zdobyła Silesia Miechowice. Emocji nie brakowało, bo choć bytomianie tuż przed przerwą wyszli na prowadzenie po golu Rafała Lewandowskiego, a po zmianie stron rezultat podwyższył Marek Suker, to Łazowianka Łazy w dwie minuty wyrównała. Na szczęście równie szybko na 3:2 strzelił Marcin Kocjan i Silesia zwyciężyła 3:2.

Drugą porażkę w sezonie poniosła rezerwa Polonii Bytom, która ostatnio zremisowała oraz wygrała. Teraz sposób znalazła Unia Dąbrowa Górnicza, która na własnym stadionie zwyciężyła 1:0.

W A-klasie ostatnie miejsce w tabeli zajmuje Nadzieja Bytom, która tym razem przegrała na wyjeździe z Czarnymi Kozłowa Góra 1:4, a honorową bramkę dla bytomian strzelił z rzutu karnego Robert Mazurkiewicz. Z wyjazdu do Ożarowic bez punktów wrócili Czarni Sucha Góra, którzy przegrali z tamtejszym Piastem 0:1. Mecz Rozbarku został przełożony na inny termin.

O wiele lepiej było w klasie B. Rodło Górniki na własnym terenie ograło Naprzód Wieszowa 1:0, a zwycięskiego gola strzelił w pierwszej połowie Marcin Tomszik. Komplet punktów zgarnęła rezerwa Silesii Miechowice, która 2:0 pokonała Iskrę Połomia, a na listę strzelców wpisali się Artur Breguła oraz Patryk Żywna. Punktami podzieliło się Tempo Stolarzowice, które zremisowało 2:2 ze Zgodą Repty, a gole strzelali Patryk Zygoń i Dariusz Krause.

Na koniec warto jeszcze poinformować o wysokim zwycięstwie kobiecej drużyny Polonii Bytom, która występuje w II lidze. Bytomianki wygrały aż 10:3 z Victorią Aglomeracją Wałbrzyską. Bohaterką meczu była Dominika Rosak, która zdobyła pięć bramek. Po dwie dołożyły Natalia Gowik i Agnieszka Krzemień, a jedną Sandra Tobor.