Kronika Policyjna: 5 września [przegląd]

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 302252

Policjanci i celnicy przejęli kontrabandę

Policjanci z Bytomia, wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiej Służby Celnej, przejęli prawie 8 kilogramów tytoniu, 6 tys. sztuk papierosów oraz 10 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Czarnorynkowa wartość przejętego towaru to prawie 5 tys. złotych. Kontrabandę przechowywały w mieszkaniach przy ul. Szafranka i ul. Witczaka dwie kobiety w wieku 37 i 50 lat. Teraz grozi im grzywna.

Bytomscy policjanci z wydziału zwalczającego przestępstwa gospodarcze prowadzili po raz kolejny wspólne działania z funkcjonariuszami Służby Celnej. Stróże prawa przejęli prawie 8 kilogramów tytoniu, 6000 tysięcy papierosów oraz 10 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Kontrabandę zabezpieczono w mieszkaniach przy ul. Szafranka i ul. Witczaka, u dwóch kobiet w wieku 37 i 50 lat. Czarnorynkową wartość towaru niewiadomego pochodzenia, oszacowano na prawie 5 tys. złotych. Skarb Państwa mógł stracić blisko 10 tysięcy złotych tytułem niezapłaconego podatku akcyzowego. Kobietom grozi teraz kara grzywny.

Trzech na jednego

Bytomscy policjanci zatrzymali 3 sprawców pobicia 24-latka. Zdarzenie miało miejsce na ul. Witczaka w Bytomiu. Napastnicy po kilku minutach wpadli w ręce policjantów. Bytomianie w wieku od 17 do 20 lat trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 3 lat więzienia.

Z relacji śledczych wynika, że między 24-latkiem a jednym ze sprawców na ulicy Witczaka wywiązała się sprzeczka. W jej wyniku doszło do rękoczynów. W awanturę mężczyzn wmieszało się dwóch kolegów sprawcy. Napastnicy w wieku od 17 do 20 lat pobili pokrzywdzonego. Doznał on ogólnych obrażeń ciała. Powiadomieni policjanci po kilku minutach zatrzymali 3 sprawców. Bytomianie trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im teraz do 3 lat więzienia.

Policjanci przejęli ponad 60 porcji amfetaminy

Policjanci z Bytomia zatrzymali 23-letnią kobietę podejrzaną o posiadanie narkotyków. W jej mieszkaniu kryminalni znaleźli ponad 60 porcji amfetaminy. Mieszkanka Bytomia usłyszała już zarzut. Grozi jej do 3 lat więzienia.

Policjanci z Bytomia zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej otrzymali informację, że w jednym z mieszkań przy ul. Alojzjanów mogą być narkotyki. Kryminalni wkroczyli do akcji. W mieszkaniu 23-latki znaleźli i zabezpieczyli ponad 60 działek dilerskich amfetaminy. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Mieszkanka Bytomia usłyszała już zarzut. Teraz o jej losie zdecyduje sąd. Grozi jej do 3 lat więzienia.

Areszt dla podejrzanego o zabójstwo 80-latki

Policjanci z Bytomia zatrzymali 34-latka podejrzanego o zabójstwo 80-letniej kobiety. Zebrany przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu zabójstwa. Decyzją sądu trafił do aresztu. Grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

Bytomscy policjanci w poprzedni piątek po południu odebrali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań w dzielnicy Szombierki znajdują się zwłoki kobiety. Stróże prawa potwierdzili zgon 80-letniej bytomianki. Kobieta miała liczne rany kłute tułowia i szyi. Na miejsce skierowano grupę operacyjno-procesową. Policjanci przyjęli kilka wersji śledczych, które na bieżąco analizowali i weryfikowali. Stróże prawa ustalili kto może być sprawcą tego zabójstwa. Kryminalni z bytomskiej komendy zatrzymali 34-latka. Zebrany przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu zabójstwa. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu nawet dożywotnie więzienie.

Znęcał się nad matką, musi opuścić mieszkanie

Bytomscy policjanci zatrzymali 37-latka podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad swoją matką. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się do matki oraz nakaz opuszczenia mieszkania. Grozi mu 5 lat za kratkami.

W poniedziałek stróże prawa z komisariatu przy ul. Rostka zostali wezwani na interwencję do mieszkania przy ulicy Tuwima. 64-letnia kobieta zgłosiła, że jej nietrzeźwy syn ją uderzył. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili fakt i zatrzymali agresywnego mężczyznę. W obecności mundurowych pokrzywdzona przyznała, że syn znęca się nad nią fizycznie i psychicznie od kilku lat. Z relacji śledczych wynika, że bytomianin mieszka z matką w jednym mieszkaniu. Sprawca dzisiaj stanął przed prokuratorem, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do matki oraz nakaz opuszczenia mieszkania. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. W więzieniu może spędzić nawet 5 lat.

Pijany jechał ul. Chorzowską

Bytomska drogówka zatrzymała pijanego kierowcę. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał prawie 0,9 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Mundurowi z drogówki zatrzymali w poniedziałek rano mężczyznę, który prowadził samochód dostawczy po pijanemu. 42-letni mężczyzna jadąc volkswagenem miał prawie 0,9 promila alkoholu w organizmie. Kierowca wpadł w ręce mundurowych na ulicy Chorzowskiej. Teraz mieszkaniec Tarnowskich Gór odpowie przed sądem. Grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

Potrącenie pieszego 34-latka

Policjanci z bytomskiej komendy wyjaśniają okoliczności poniedziałkowego wypadku z udziałem pieszego 34-latka. Mężczyznę potrącił samochód osobowy kierowany przez 67-letniego chorzowianina. Mieszkaniec Bytomia doznał ogólnych obrażeń ciała.

W poniedziałek po południu na ulicy Świętochłowickiej doszło do wypadku drogowego. 67-letni chorzowianin kierujący daewoo potrącił przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. Jak wynika z wstępnych ustaleń policjantów 34-latek prawdopodobnie przechodził w miejscu niedozwolonym. W wyniku zdarzenia doznał ogólnych obrażeń ciała. Okoliczności i przyczyny wypadku badają teraz bytomscy śledczy.

Kolejny prąd "na lewo"

Kradzieże energii elektrycznej to częste zjawisko. W trakcie codziennej służby policjanci ujawniają liczne tego typu przypadki. Iskrzące, prowizorycznie wykonane instalacje stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa innych mieszkańców, dlatego o „lewych” instalacjach należy zawiadamiać administratora budynku lub policję.

W niedzielę policjanci z komisariatu w centrum Bytomia skontrolowali stan instalacji elektrycznych w budynkach przy ulicy Rostka i ujawnili kolejny przypadek kradzieży prądu poprzez nielegalnie wykonanie podłączeń do sieci elektrycznych. Sprawca tego czynu, pomijając liczniki, skręcił przewody okradając w ten sposób dostawcę energii elektrycznej, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Dbając o bezpieczeństwo własne i innych lokatorów, o niesprawnych i wadliwych instalacjach należy niezwłocznie zawiadamiać administratora budynku, zaś o tych „lewych” policję.

Pijany jechał ul. Strzelców Bytomskich

Bytomska drogówka zatrzymała pijanego kierowcę. Amator jazdy na "podwójnym gazie" miał prawie 1,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Mundurowi z drogówki zatrzymali w minioną sobotę mężczyznę, który prowadził samochód po pijanemu. 21-letni mężczyzna jadąc daewoo miał prawie 1,4 promila alkoholu w organizmie. Kierowca wpadł w ręce mundurowych na ulicy Strzelców Bytomskich. Teraz bytomianin odpowie przed sądem. Grozi mu utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

Włamywacz z 2 promilami

Policjanci z Bytomia dzięki informacji od mieszkańca zatrzymali na gorącym uczynku 28-latka. Mężczyzna chciał włamać się do kontenera firmy remontującej budynek przy ul. Chorzowskiej. Bytomianin miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz nawet do 10 lat więzienia.

W minioną sobotę mieszkaniec miasta powiadomił oficera dyżurnego bytomskiej komendy, że prawdopodobnie ktoś włamuje się do stalowego kontenera przy ul. Chorzowskiej. Wysłani na miejsce policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę. Okazał się nim 28-letni bytomianin. Niedoszły włamywacz próbował dostać się do kontenera firmy remontującej budynek przy ul. Chorzowskiej. Bytomianin był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz nawet do 10 lat więzienia.

Zniszczył drzwi swoim sąsiadom

Bytomscy policjanci zatrzymali 46-letniego wandala. Mężczyzna tydzień temu wieczorem zniszczył drzwi swoim sąsiadom. Zdarzenia miało miejsce przy ul. Batorego. Bytomianin usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

W sobotni wieczór oficer dyżurny bytomskiej komendy został powiadomiony o akcie wandalizmu. Policjanci przy ul. Batorego zatrzymali 46-latka. Z relacji śledczych z komisariatu przy ul. Chrzanowskiego wynika, że mężczyzna zniszczył drzwi sąsiadom. 51-letnia kobieta będąc w domu usłyszała, że ktoś uderza w jej drzwi do mieszkania. Wezwała policjantów. Okazało się, że to jej 46-letni sąsiad, który prawdopodobnie śrubokrętem uderzał w drzwi uszkadzając je. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i trafił do policyjnego aresztu. Straty jaki wyrządził wyniosły 900 złotych. Bytomianin usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon