95 stypendiów dla dzieci z Bytomia i Zabrza

Od czterech lat w ramach programu „Fortum dla Śląskich Dzieci” młodzi mieszkańcy Bytomia i Zabrza otrzymują indywidualne stypendia. Dzięki nim dzieci mogą rozwijać swoje talenty i pasje.

Byt 19015854318 1e81c8bbc1 o

„Fortum dla Śląskich Dzieci” to projekt realizowany we współpracy z Fundacją Pomocy Dzieciom Ulicy. Jego celem jest wsparcie młodzieży w trudnej sytuacji życiowej i umożliwienie jej rozwoju swoich zainteresowań. Od 2012 roku w projekcie wzięło udział 515 młodych Ślązaków, a 222 z nich otrzymało indywidualne stypendia.

W tym roku zorganizowano czwartą już edycję programu. W jego pierwszym etapie wzięło udział 150 osób w wieku od 11 do 15 lat. W ramach projektu dzieci brały udział w cyklicznych warsztatach: dziennikarskich, teatralnych, fotograficznych, tanecznych, rysunkowych i hiphopowych. Uczestnicy spotykali się także ze znanymi osobami ze Śląska, które opowiadały im o swojej ścieżce kariery i tłumaczyły, że dzięki konsekwencji w dążeniu do celu dzieci mogą wiele osiągnąć. Spośród 150 młodych mieszkańców Bytomia i Zabrza wyłoniono tegorocznych stypendystów.

Zakończenie pierwszego etapu naszego programu zawsze stawia nas przed trudnym wyborem – musimy zdecydować, które z tych wspaniałych, pełnych pasji, młodych osób powinny zostać nagrodzone indywidualnymi stypendiami – mówi Izabela Van den Bossche z komunikacji korporacyjnej Fortum.

Początkowo Fortum chciało przyznać 40 wyróżnień, ale zdecydowało się na zwiększenie tegorocznej puli stypendiów do 65.
(…) Mimo, że początkowo planowaliśmy przyznać w tym roku 40 tego rodzaju wyróżnień, podjęliśmy decyzję o zwiększeniu ich liczby do 65. Ponadto będziemy kontynuować 30 stypendiów z ubiegłego roku. W sumie w specjalnie dedykowanych zajęciach będzie brało udział 95 osób – dodaje Izabela Van den Bossche.

Drugi etap projektu rozpocznie się już we wrześniu i zakończy się w marcu 2016 roku. Będzie on polegał na organizacji warsztatów tematycznych – każdy stypendysta będzie mógł wybrać jeden podstawowy warsztat. Najbardziej zaangażowani będą mieli możliwość wybrania dwóch dodatkowe zajęć.

Program Fortum dla Śląskich Dzieci stanowi realną długoterminową pomoc dla ambitnych młodych Ślązaków. Staramy się rozbudzać dziecięce pasje i pokazywać im jak wiele mogą osiągnąć dzięki swojej determinacji i zaangażowaniu. Indywidualne stypendia mają dodatkowo zmotywować najbardziej ambitnych młodych ludzi i utwierdzać ich w przekonaniu, że realizacja marzeń jest możliwa – mówi o projekcie Prezes Fundacji Pomocy Dzieciom Ulica, Adrian Kowalski.

fot. Fortum

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Byt cieplownia miechowice01

Bytom będzie mieć zupełnie nową ciepłownię...

Byt cieplociag

Bytom i Zabrze zostaną połączone ciepłociągiem

Byt ec miechowice

Fortum wybuduje nową elektrociepłownię...