To już druga „Szolka Tyju”

Bytom po raz kolejny zapachnie herbatą i orientem! Wszystko to za sprawą Drugiego Bytomskiego Święta Herbaty, „Szolka Tyju”, które odbędzie się już 11 i 12 września.

Byt 2 szolka tyju

Inicjatorami święta są Justyna i Maciek, prowadzący herbaciarnię „Herbata”. W ubiegłym roku zorganizowali „Szolkę Tyju” po raz pierwszy. Okazało się, że osób zainteresowanych kulturą herbacianą w Bytomiu jest naprawdę wiele – przez cały czas trwania imprezy przez festiwal przewinęło się około tysiąca osób! Święto Herbaty było dla nich okazją do tego, by spotkać się, wymienić doświadczeniami i nauczyć nowych rzeczy.

Tegoroczna edycja imprezy zyska jeszcze większy rozmach – herbaciany jarmark przeniesie się na północną część Rynku. Podczas festiwalu będzie można spotkać się z najlepszymi herbaciarniami z całej południowej Polski i spróbować najwyższej jakości herbat. „Szolka Tyju” obejmie także liczne warsztaty, prezentacje i slajdowiska, które prowadzone będą w pomieszczeniach Biura Promocji Miasta.

Organizatorzy zadbali również o dodatkowe atrakcje – odbędzie się konkurs na najciekawszy tatuaż z motywem herbacianym, prezentacja parzenia herbaty w zabytkowym, carskim samowarze, warsztaty dla dzieci połączone z czytaniem japońskich i cejlońskich bajek oraz wykład o herbacianych wątkach w literaturze i poezji polskiej. Dzięki współpracy ze stowarzyszeniem „Sikorak” organizatorom udało się także pozyskać dofinansowanie z miasta na tegoroczną „Szolkę Tyju”.

Bytomskie Święto Herbaty jest jedną z trzech, organizowanych w Polsce, imprez o takiej tematyce. Zdaniem inicjatorów bytomski festiwal jest jednak wyjątkowy. Dlaczego? Bo jego celem jest nie tylko skupienie koneserów i znawców tematu, ale przede wszystkim: zainteresowanie jak najszerszego grona gości tym, co pijemy i skąd pochodzi herbata, którą posiadamy w domu.

djembed

plakat szolka tyju 2015

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt teskapsie rycerska1

Wesołe rytmy na Rycerskiej

Byt koncert na rycerskiej 003

Zagrali dla elektrociepłowni [ZDJĘCIA]

Kultura parzenia herbaty

Bytomski5 rycerska ogrodki

Krótko: Rycerska już z ogródkami

Ksiazkomat bytom

Książkomat - nowy nabytek biblioteki w Bytomiu

Noc Teatrów w Bytomiu

Upiór w operze, czyli Noc Teatrów w Bytomiu

Film Lombard

Film o "Helikopterku" będzie miał premierę w Katowicach