Hokej: sensacja była tak blisko

Po dwóch tercjach hokeiści Polonii Bytom prowadzili w Sanoku 3:1. Zapowiadała się wielka sensacja na inaugurację Polskiej Hokej Ligi, ale gospodarze w ostatniej odsłonie wrzucili najwyższy bieg i po heroicznym boju zwyciężyli 4:3.

Byt polonia lodowisko

Przedsezonowe przygotowania jasno pokazywały, że przy Pułaskiego tworzy się drużyna, która w lidze nie będzie musiała bać się swoich rywali. Sparingi jednak nie zawsze mają swoje odwzorowanie w walce o ligowe punkty. Dlatego też w 1. kolejce to Ciarko PBS Bank STS Sanok było zdecydowanym faworytem.

Początek pierwszej tercji wskazywał, że Sanok wygra zgodnie z planem. W ósmej minucie krążek do bramki wpakował Benjamin Breault, ale bytomianie odpowiedzieli minutę później za sprawą Martina Przygodzkiego. Sanockich kibiców zatkało, gdy trochę później prowadzenie bytomianom dał Marcin Słodczyk.

Druga tercja, to kolejny cios wymierzony w gospodarzy. Dwie minuty przed przerwą trzeciego gola dla Polonii zdobył Błażej Salamon. Owszem, Sanok cały czas stwarzał sobie okazje, ale świetnie dysponowany był bramkarz Landsman.

Można się domyślać, że pomiędzy drugą, a trzecią tercją w szatni faworyzowanych gospodarzy musiało być bardzo gorąco. To podziałało, bo w ostatniej odsłonie Polonia musiała odpierać liczne ataki rywali. Niestety, krążek zaczął wpadać do bramki.

W kilka minut hokeiści z Sanoka odwrócili losy spotkania strzelając trzy gole. Landsmana pokonywali Ouellete, Strzyżowski oraz ponownie Breault. Sensacji nie udało się sprawić, ale i tak postawa z tak mocnym rywalem wzbudza respekt. Wygląda na to, że w tym sezonie bytomscy kibice mogą mieć wiele powodów do radości i dlatego warto w najbliższy piątek wpaść do "Stodoły", bo na Pułaskiego przyjeżdża Comarch Cracovia. Kto wie, może znowu uda się zaskoczyć faworyta.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt polonia lodowisko

Hokej: wielkie zbrojenie przed nowym sezonem

Byt mistrz hokeistki pb

Hokej: mistrzostwo wróciło do Bytomia! To był...

Byt polonia hokej

Hokej: mistrz Polski na drodze Polonii. Będzie...

Byt polonia lodowisko

Hokej: Polonia już pewna fazy play-off

Byt polonia lodowisko

Hokej: niespodziewana wpadka w "Stodole"

Byt polonia lodowisko

Hokej: nowy trener, nowe nazwiska i ciężka praca

Polonia Bytom wciąż bez zwycięstwa w Polskiej...