Sprintem przez niższe ligi: zmienne szczęście bytomian

W miniony weekend różnie wiodło się klubom piłkarskim z Bytomia. Były zwycięstwa, remisy, ale także porażki. Najwyżej przegrali piłkarze Nadziei Bytom, bo aż 0:6.

Przegląd naszych drużyn w niższych lig tradycyjnie zaczynamy od katowickiej okręgówki. W niej występują tylko dwa kluby z Bytomia, które w miniony weekend zgarnęły zaledwie punkt. Zrobiła to Silesia Miechowice, która na wyjeździe grała z Orłem Białym Piekary Śląskie. Bytomianie tuż przed przerwą wyszli na prowadzenie po golu Marka Sukera, ale w drugiej połowie gospodarze zdołali wyrównać.

Na wyjeździe grała także rezerwa Polonii, która zdołał zebrać tylko 11 zawodników. Efekt był taki, że Zagłębiak Dąbrowa Górnicza bez większego wysiłku zwyciężył 4:1. Honorowe trafienie dla niebiesko-czerwonych było autorstwa Radosława Hassa.

W A-klasie wszystko zaczęło się w środę, gdy Rozbark rozgrywał zaległy mecz z Nitronem Krupski Młyn. Naszej drużynie udało się odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie. Do siatki trafili Tomasz Kozibąk i Marek Nowak, a rozbarczanie wygrali 2:1. Niestety, w sobotę nie udało się podtrzymać dobrej serii, bo Rozbark przegrał z KS Piekary Śląskie 0:3.

Na samym dnie tabeli wciąż plasuje się Nadzieja Bytom. Tym razem "Bytomskie Lwy" otrzymały lekcję futbolu od Andaluzji Brzozowice-Kamień, która na własnym terenie zwyciężyła 6:0. Na szczęście lepiej spisali się piłkarze Czarnych Sucha Góra, którzy pokonali Czarnych Kozłowa Góra 3:1, a dla bytomskiego klubu bramki strzelali Łukasz Włodarczyk, Dawid Skorupski i Dawid Madejski.

W B-klasie mieliśmy derby Bytomia w postaci meczu Tempo Stolarzowice- Silesia II Miechowice. Skończyło się wynikiem 2:2, choć goście prowadzili już 2:0 po golach Artura Siedlarczyka i Patryka Żywny. Tempo jednak zerwał się w końcowych minutach. Najpierw Grzegorz Habraszka strzelił kontaktową bramkę, a tuż przed końcem wyrównał Denis Deptała.

Znowu bardzo dobrze zaprezentowali się piłkarze Rodła Górniki. Spadkowicz z A-klasy na własnym boisku ograł rezerwę Odry Miasteczko Śląskie 2:1. Komplet punktów zapewnili Łukasz Więcek i Mateusz Haraziński.

Na koniec II liga kobiet, w której występuje żeńska drużyna Polonii Bytom. Po dwóch zwycięstwach z rzędu przyszedł czas na zimny prysznic. Bytomskie piłkarki przegrały na wyjeździe z Darborem Bolesławice 1:2. Honorowego gola strzeliła Monika Gowik.