Kronika Policyjna: 21 września [przegląd]

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 304221

Zatrzymany za włamania do aut

Stróże prawa z komisariatu przy ul. Rostka zatrzymali 33-latka. Mężczyzna włamał się do dwóch samochodów w centrum miasta. Bytomianin usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu przy ul. Rostka od kilku dni poszukiwali sprawcy włamań do dwóch samochodów w centrum miasta. Stróże prawa w trakcie działań operacyjnych ustalili sprawcę. Wczoraj wieczorem zatrzymano 33-latka. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Bytomianin usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz nawet do 10 lat więzienia.

Wypadek na skrzyżowaniu przy ul. Strzelców Bytomskich

Bytomscy policjanci wyjaśniają okoliczności czwartkowego wypadku przy ul. Strzelców Bytomskich. Kierujący skodą 58-latek zderzył się z inną skodą kierowaną przez kobietę. Na skutek zdarzenia mieszkanka Radzionkowa trafiła do szpitala.

Po godzinie 15:00 na skrzyżowaniu ul. Strzelców Bytomskich z ul. Odrzańska doszło do wypadku. Z ustaleń policjantów drogówki wynika, że 58-letni kierowca skody prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innej skodzie kierowanej przez kobietę. Na skutek zdarzenia obrażeń ciała doznała 55-letnia mieszkanka Radzionkowa. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie po udzielonej pomocy została zwolniona do domu. Teraz dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają bytomscy śledczy.

46-latka uprawiała konopie indyjskie

Policjanci z bytomskiej komendy zatrzymali 46-latkę, który uprawiała na strychu konopie indyjskie. Stróże prawa zabezpieczyli u niej 2 sadzonki tej rośliny. Za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

Policjanci z bytomskiego wydziału dw z przestępczością gospodarczą uzyskali informację o osobie, która ma uprawiać sadzonki konopi indyjskich. Stróże prawa prowadzili czynności, które uwiarygodniły ich wiedzę. Kobieta miała mieć nielegalną uprawę na strychu w Bytomiu przy ul. Didura. Policjanci zatrzymali 46-latkę. Stróże prawa zabezpieczyli 2 sadzonki konopi indyjskich, w całości wraz z doniczkami. Za to przestępstwo grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

(Nie)trzeźwa jazda

Stróże prawa z bytomskiej drogówki zatrzymali 7 pijanych kierowców. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" mieli od 1 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Bytomska drogówka w minionym tygodniu zatrzymała 7 kierowców, którzy prowadzili samochody po pijanemu. Wśród nich jest 46-letnia kobieta. Natomiast mężczyźni są w wieku od 33 do 72 lat. Pijani kierowcy wpadli w ręce drogówki o różnych porach dnia i nocy na ul. Miarki, ul. Siemianowickiej, ul. Felińskiego, ul. Kędzierzyńskiej, ul. Północnej, ul. Chorzowskiej oraz ul. Stolarzowickiej. Badanie alkomatem wykazało u nich od 1 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz wszyscy odpowiedzą przed sądem. Grozi im utrata prawa jazdy i do 2 lat więzienia.

Włamywacz wpadł na gorącym uczynku

Policjanci z Bytomia zatrzymali na gorącym uczynku włamywacza. Pomocny był w tym telefon od anonimowego rozmówcy. 32-latek dostał się do mieszkania przy ul. Konopnickiej. Ukradł 2 tysiące złotych. Cały jego łup odzyskano. Bytomianin usłyszał już zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

W nocy z poniedziałku na wtorek dyżurny bytomskiej komendy został powiadomiony telefonicznie przez anonimowego rozmówcę, że właśnie ktoś włamał się do mieszkania przy ul. Konopnickiej. Natychmiast na miejsce zostali wysłani stróże prawa. Włamywacz był zupełnie zaskoczony na widok policjantów w mieszkaniu. Chciał uciec przez balkon jednak został zatrzymany. Policjanci odzyskali pieniądze w kwocie 2 tysięcy złotych. Bytomianin trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Kasjerka przywłaszczyła pieniądze

Stróże prawa z komisariatu w Stroszku zatrzymali 27-latkę. Kobieta przywłaszczyła prawie 3 tys. złotych pracując jako kasjerka w centrum handlowym. Policjanci odzyskali część jej łupu. Bytomianka usłyszała już zarzut. Grozi jej teraz do 5 lat więzienia.

W wtorek policjanci z komisariatu w Stroszku zostali powiadomieni o przywłaszczeniu gotówki przez jedną z kasjerek w centrum handlowym. Z ustaleń śledczych wynika, że bytomianka zabrała z kasy blisko 3 tysiące złotych i wyszła ze sklepu. Stróże prawa zatrzymali 27-letnią mieszkankę Szombierek. W jej mieszkaniu kryminalni z komisariatu odzyskali około 1,7 tysiąca złotych z jej łupu. Kobieta usłyszała już zarzut. Grozi jej teraz do 5 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali włamywaczy

Policjanci z komisariatu w Stroszku zatrzymali dwóch mężczyzn. 27-latek i jego młodszy kolega w okresie od lipca do września br. włamywali się do magazynu przy ul. Szymały. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował na blisko 15 tys. zł. Bytomianin i mieszkaniec Mysłowic usłyszeli już zarzuty. Grozi im teraz do 10 lat więzienia.

Stróże prawa z komisariatu w Stroszku poszukiwali włamywaczy. Sprawcy w okresie od lipca do września tego roku kilkukrotnie włamali się do magazynu przy ul. Szymały. Pokrzywdzony straty oszacował na blisko 15 tysięcy złotych. Łupem złodziei padły materiały budowlane. Wczoraj policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Mysłowic oraz 27-letniego bytomianina. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator. Grozi im teraz do 10 lat więzienia.

Rozlewał "lewy" alkohol

Policjanci z bytomskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 59-latka. Mężczyzna w swoim mieszkaniu nielegalnie rozlewał „lewy” alkohol. Stróże prawa przejęli ponad 10 litrów alkoholu. Mieszkaniec Bytomia usłyszała już zarzut. Mężczyzna odpowie teraz przed prokuratorem. Grozi mu grzywna a nawet do 2 lat więzienia.

Stróże prawa z bytomskiego wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej posiadali informację, że w jednym z mieszkań przy ul. Alojzjanów rozlewany jest „lewy” alkohol. Policjanci natychmiast wkroczyli do akcji. W jej wyniku zatrzymano 59-latka, który w mieszkaniu rozlewał alkohol bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Stróże prawa zabezpieczyli ponad 10 litrów "lewego" towaru w plastikowych butelkach. Teraz biegły sprawdzi jaki to rodzaj alkoholu. Mężczyzna usłyszała już zarzut i odpowie teraz przed prokuratorem. Grozi mu grzywna a nawet do 2 lat więzienia.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon