Teatr nocą

Od sześciu lat największe teatry w regionie przygotowują dla widzów specjalną ofertę kulturalną na jedną, wybraną, noc. W tym roku 6. Metropolitalna Noc Teatrów odbędzie się 26 września. Na bytomskich widzów czekają liczne atrakcje.

Byt opera noca

Swoją ofertę dla bytomian przygotowała, między innymi, Opera Śląska. W sobotni wieczór będzie można zwiedzić kulisy teatru, wziąć udział w warsztatach plastyczno-rzeźbiarskich czy pokazach charakteryzacji teatralnej. Odbędzie się również otwarta próba baletu, lekcja śpiewu operowego, a nawet karaoke. Wydarzenia rozpoczną się o godzinie 17:00.

W 6. Metropolitalną Noc Teatrów tradycyjnie włączył się także Teatr Rozbark. O godzinie 20:00 rozegrany zostanie spektakl „Sen”, w wykonaniu zespołu Integra, a o godzinie 22:00 będzie można zobaczyć „democratic body” Anny Piotrowskiej. Zorganizowane zostaną także warsztaty tańca współczesnego, które poprowadzą: Sonia Zini i Alena Lezhava.

To nie wszystko – dla najmłodszych bytomian zaplanowano zajęcia z tworzenia pacynek. Na bytomskiej scenie wystąpi także znany i ceniony kabareciarz, Mariusz Kałamaga. Po północy rozegrana zostanie z kolei gra teatralna „Nocne podchody w teatrze”.

Więcej informacji na temat 6 Metropolitalnej Nocy Teatrów można znaleźć na stronie www.pelniakultury.pl. Pod adresem dostępny jest także rozkład jazdy bezpłatnego teatralnego autobusu.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon