Warsztaty dla rodziców z Bytomia

Ruszają cykle warsztatów skierowanych do bytomskich rodziców. Pierwszy, „Szkoła dla Rodziców Nastolatków”, adresowany jest do bytomian wychowujących nastoletnie dzieci, drugi „7 sekretów efektywnego ojcostwa”, to oferta szkoleniowa przeznaczona dla ojców.

Cykl warsztatów „Szkoła dla Rodziców Nastolatków” ma pomóc bytomianom pogłębiać relacje z dorastającymi dziećmi i przeciwdziałać różnorodnym, czyhającym na nie, zagrożeniom. Spotkania skierowane są do bytomian wychowujących dzieci uczęszczające do szkół średnich i ostatnich klas szkół gimnazjalnych.

Podczas 10 warsztatów poruszone zostaną tematy: efektywnego stawiania granic nastolatkom, komunikacji między rodzicami a dziećmi, aktywnego słuchania, motywowania nastolatka do pracy, przekazywania krytyki czy karania. Rodzice dowiedzą się także, jak rozwiązywać spory z dzieckiem, wspierać samodzielność nastolatków, budować w nich poczucie własnej wartości i uczyć je wychodzenia z narzucanych im ról. Spotkania będą także okazją do rozmowy z innymi rodzicami i wymiany wzajemnych doświadczeń.

Organizatorem „Szkoły dla Rodziców Nastolatków” jest Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków I LO w Bytomiu „Smoleniacy”. Projekt jest dofinansowywany przez Wydział Polityki Społecznej UM w Bytomiu, dzięki czemu jest dla rodziców bezpłatny. Warsztaty ruszają już 1 października – aby wziąć w nich udział wystarczy zgłosić się pod numerem telefonu: 601 368-227 lub adresem mailowym: gr.rzeszutek@gmail.com, podając imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail oraz imiona dzieci, wiek i nazwę szkoły, do której uczęszczają.

W najbliższym czasie odbędą się także warsztaty skierowane do bytomskich ojców. „7 sekretów efektywnego ojcostwa” to prestiżowy cykl szkoleń organizowanych w wielu miastach w Polsce i na świecie. Zajęcia przeznaczone są dla ojców dzieci w każdym wieku. Warsztaty obejmują trzy dni spotkań – od 23 do 25 października – w domu katechetycznym przy Parafii pw. Dobrego Pasterza w Bytomiu-Karbiu.

Celem szkoleń jest zmotywowanie ojców do rozmawiania o swoim ojcostwie. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak utrzymać równowagę pomiędzy życiem zawodowym a rodzinnym, poznają umiejętności przydatne do wzmacniania więzi z dzieckiem. Wspólnie opracują także praktyczny plan działania dla taty, wymienią się doświadczeniami z innymi ojcami i dowiedzą, jak inni radzą sobie w tej roli.

Organizatorem cyklu są: Parafia pw. Dobrego Pasterza w Bytomiu Karbiu i portal ww.Tato.net. Warsztaty są dofinansowane przez Urząd Miasta, dlatego udział w nich również jest bezpłatny – uczestnicy pokrywają tylko koszt cateringu w cenie 20 zł. Swój udział w spotkaniach można zgłosić za pośrednictwem strony: www.warsztaty.tato.net.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Damian Jonak stoczy rewanż z Andrew Robinsonem

Jonak wraca do ringu. Na tę walkę czekał prawie 3 lata

2 listopada zacznie się remont wiaduktu w ciągu ul. Chorzowskiej w Bytomiu

Zaczyna się remont wiaduktu na ul. Chorzowskiej

244976661 708545356786997 1752616632871457 n

"Stodoła" dodała skrzydeł! Wielki sukces polskich hokeistek

Wieża piaskowa

Koleje inwestycje dla Górnośląskich Kolei Wąskotorowych

Byt modernizacja przystankow bytom

W Bytomiu powstanie zatoka autobusowa. Będą przebudowane...

Byt IMG 3273

Poprawa bezpieczeństwa na wniosek mieszkańców. Zmiany w...