"Oberwatorium" w Agorze

2 października w galerii handlowej Agora rusza wystawa fotografii Marka Hanke – „Obserwatorium”. Artysta ujął w niej 33 sceny z codzienności, które prezentuje w nietypowych perspektywach i kadrach, pokazując tym samym rzeczywistość pozbawioną banału.

Byt obserwatorium agora

„Obserwatorium” to wystawa 33 zdjęć prezentujących rzeczywistość ukazaną w odmienny od tradycyjnych sposobów. Ich autor, Marek Hanke, chce pokazać, że najbardziej interesujące są rzeczy nieoczywiste – bez względu na to czy zdjęcia robione są w najbliższym otoczeniu czy miastach uznawanych za najbardziej atrakcyjne na świecie. Najważniejsze w jego fotografiach jest uchwycenie wyjątkowości chwili.

- Większość życia spędziłem w Bytomiu, więc moje zdjęcia są głównie ze Śląska. Fotografie powstawały, co prawda, w różnych miejscach świata, ale zawsze wynikały z chwili. Staram się niczego nie inscenizować, lecz zauważać ciekawe miejsca i rzeczy, które mogę oddać ze swojej perspektywy – mówi bytomianin, Marek Hanke.

Wybór 33 fotografii, które można podziwiać na wystawie nie był łatwy. Zobaczyć możemy te, które zdaniem autora, w sposób szczególny mogą zainteresować widza. Są nietypowe, sprawiają, że zatrzyma się na chwilę i zastanowi nad obrazem rzeczywistości, którą widzi na zdjęciu.

- Unikam standardów. Społeczeństwo często się nimi zadowala, ale kiedy jestem w miejscach atrakcyjnych turystycznie, zawsze szukam elementów niebanalnych. Chcę dawać ludziom coś więcej, rzeczywistość zamkniętą w nowym kadrze – dodaje Marek Hanke.

Inspiracji szuka na rodzinnym Śląsku – ceni go za wyjątkowy, industrialny charakter. Artyście podoba się jego „brudny” klimat i ukryte w zaniedbanych kamienicach, tak charakterystycznych dla naszego regionu, piękno. Wszystko to składa się na niebanalność, którą próbuje zawrzeć w swoich fotografiach.

Wernisaż wystawy „Obserwatorium” zaplanowano na 2 października, na godz. 18:00, w Galerii na Poziomie (+3 poziom w bytomskiej Agorze). Zdjęcia Marka Hanke będzie można podziwiać do 31 października.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt przerwa na bytom

80 darmowych wejściówek... codziennie!

Byt dobry adres dla serca ab

Skonsultuj się z kardiologiem w Agorze

Mężczyźni z węgla w Agorze Bytom

Bohaterowie w obiektywie – zobacz wyjątkową...

Bytomski5 Bytom jakiego nie znacie wystawa

Bytom jakiego nie znacie

Bytomski5 wystawa 1

Dziecięce historie w Galerii na Poziomie

Bytomski4 Agora Bytom wystawa

Wystawa w Galerii na Poziomie