Finał Polskiej Ligi Disc Golfa już w niedzielę

Disc Golf to dyscyplina sportu zyskująca coraz większą popularność, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. W niedzielę na bytomskim polu Armada Golf Club zobaczymy zmagania w finale Polskiej Ligi Disc Golfa.

Byt disc golf

Disc golf to dyscyplina sportowa kierowana do osób w każdym wieku. Największą popularnością cieszy się w Stanach Zjednoczonych, ale z każdym rokiem zainteresowanie nią rośnie także w Polsce. Wszystko dlatego, że jest bezpieczniejsza od golfa, łatwiejsza do opanowania dla amatorów i dzieci oraz zdecydowanie tańsza.

Od tradycyjnego golfa różni się tym, że uczestnicy gry zamiast uderzać kijem w piłkę i celować do dołka, rzucają dysk do kosza oddalonego o 50-250 metrów. Gracze zaczynają zabawę w miejscu zwanym „tee”. Sportowcy zazwyczaj grają w 4-osobowych grupach, a kiedy każdy z graczy rzuci dysk, ponawiają czynność z miejsca, w którym wylądował.

W najbliższą niedzielę bytomianie będą mieli okazję zobaczyć zmagania sportowców w ramach finału Polskiej Ligi Disc Golfa. Zawody rozpoczną się o godzinie 10:00 na szombierskim polu golfowym, a ich finał zaplanowano na godzinę 15:00. Prócz tego odbędzie się także konkurs na najdalszy rzut. Każdy zainteresowany bytomianin będzie miał również okazję spróbować swoich sił w Disc Golfie na dodatkowym, 9-dołkowym polu, specjalnie przygotowanym na tę okazję.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Hokej polonia bytom kobiety

Hokeistki Polonii w finale play-off. O złoto ze Stoczniowcem

Tempo stolarzowice

W B-klasie rządzi przeciętność. Słaba runda naszych drużyn

13 PKO Bytomski Półmaraton

Bytomianin na podium w bytomskim półmaratonie

Polonia bytom liga

Mocne otwarcie Polonii Bytom. Pogrom dał lidera

Szombierki bytom 4 liga

Niespodzianka w Szombierkach. Utrzymanie niemal pewne

Obraz 921

Czas napisać kolejną piękną historię

20220201130425 download

Zakłady bukmacherskie na Ligę Mistrzów. Zakład bez ryzyka!