Mistrz świata flipperów zagrał w Bytomiu

Najlepsi na świecie zawodnicy gry na flipperach spotkali się na zorganizowanym, już po raz drugi w Bytomiu, międzynarodowym turnieju. W tym roku trzecie miejsce zajął w nim mieszkaniec naszego miasta, Piotr Kochański.

Byt DSC00983

Flippery to automaty do gry, popularne szczególnie wśród trzydziesto- i czterdziestolatków. Kiedyś maszyny te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, rozstawiano je nawet w specjalnych pomieszczeniach, zwanych później salonami gry. Dziś ta forma zabawy nie jest aż tak popularna, nadal jednak ma swoich zagorzałych fanów.

Dla graczy flipperów najważniejsza jest precyzja i refleks. Są one niezbędne, by w odpowiednim momencie wprawić w ruch specjalne uchwyty (poprzez naciśnięcie guzika), które trącają metalową kulkę. Ta toczy się po specjalnie ozdobionej planszy, a obijając się o określone przeszkody umożliwia zdobywanie punktów. Gra kończy się, kiedy kulka wpadnie z powrotem pomiędzy uchwyty, którymi została wypchnięta.

Największy salon z flipperami znajduje się właśnie w Bytomiu. To „Printimus Pinball” przy ulicy Bernardyńskiej, w którym znaleźć można aż 35 maszyn. Międzynarodowy turniej gry na flipperach zorganizowano tam już po raz drugi. Do rywalizacji przystąpiło 45 osób, w tym 19 Polaków. Wśród graczy byli Niemcy, Szwedzi, Anglicy, Węgrzy, Włosi, Holendrzy i Rumuni.

Najbardziej znanym zawodnikiem był 30-letni Włoch – Daniele Celestino Acciari, trzykrotny mistrz świata w grze na flipperach. Tym razem również okazał się najlepszy – zarówno w rywalizacji zasadniczej, jak i towarzyszącej. Ta druga polegała na grze na starych typach maszyn. Trzecie miejsce w rywalizacji zasadniczej zajął bytomianin, Piotr Kochański, siódme Daniel Maczurek – również pochodzący z naszego miasta.

W ramach nagród zawodnicy otrzymali gotówkę oraz obrazy flipperowe, namalowane przez Lucjana Nowińskiego, artystę z Nowego Jorku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt pb

Drużyna zaprezentowana, ale na mecz trzeba...

Byt pilka murawa

Polonia w tym sezonie już nie zagra. III liga...

Byt a78794f1bdd8b2ecf8cb6e485934052c XL

Piłka nożna: w kwietniu turniej śląskich...

Byt ice hockey 4285440 1280

Hokej: pokonali lidera i gonią czołówkę....

Byt pb

Najstarsze Derby Śląska. Polonia Bytom zagra o...

Byt pilka choragiewka

Piłka nożna: wszyscy już walczą o ligowe punkty

Byt pilki bramka polonia

Piłka nożna: Polonia o jedno zwycięstwo od...