Bytomski.pl ma już 9 lat!!!

Jesteśmy z Wami już od prawie dekady! 9 lat temu zarejestrowaliśmy domenę Bytomski.pl. Dziękujemy, że od tylu lat współtworzycie razem z nami ten serwis.

18 października 2006 roku w przestrzeni polskiego internetu pojawił się adres, który po dziewięciu latach stał się najpopularniejszym źródłem bieżących informacji o Bytomiu. Jednak historia naszego serwisu jest odrobinę dłuższa... Bytomski powstał na bazie forum dyskusyjnego Forum.Bytom.pl założonego kilka miesięcy wcześniej, bo w maju 2006 roku. Od samego początku tutejsze wymiany opinii były prowadzone na wysokim poziomie i z uszanowaniem zasad tzw. netykiety. Nasze forum stało się miejscem, gdzie można było nie tylko poznać poglądy innych internautów, ale także poznać niuanse historii miasta i dowiedzieć się co ciekawego wydarzyło się w Bytomiu. Tutaj zawierano nowe znajomości zarówno wirtualne, jak i realne, gdyż użytkownicy co pewien czas widywali się na forumowych spotkaniach w bytomskich knajpkach.

Forum do dziś stanowi ważny element Bytomski.pl. Jesteśmy dumni z tego, że udziela się na nim tylu wspaniałych ludzi o niezwykle szerokich horyzontach. To właśnie dzięki nim dyskusje na forum są pełne interesujących informacji. Bardzo często nasza redakcja korzysta z wiadomości przekazywanych przez forowiczów przy codziennym tworzeniu artykułów. Podobnie czyni wielu lokalnych i regionalnych dziennikarzy, dla których posty tworzone przez naszych użytkowników są prawdziwą skarbnicą wiedzy o aktualnej sytuacji miasta.

Nasza redakcja przez te wszystkie lata uważnie wsłuchuje się w to, o czym rozmawiają bytomianie. W ten sposób udaje się nam tworzyć treści trafiające w oczekiwania mieszkańców, dzięki czemu z roku na rok popularność Bytomskiego stale rośnie. W 2008 roku nasz serwis notował średnio 18 134 wizyty w miesiącu, natomiast średnia w 2014 roku wyniosła już 84 621 wizyt miesięcznie - to wzrost o 366%! Tegoroczna wiosna okazała się dla nas wyjątkowo dobra, gdyż w kwietniu tego roku odwiedziła nas rekordowa ilość internautów. Nasze statystyki wykazały wtedy aż 123 478 wizyt. To bez wątpienia stawia nasz serwis na podium lokalnego Internetu.

bytomski infografika dwie str m

Miniony rok był dla nas pełen wyzwań. Przez okrągłe 12 miesięcy Bytomski.pl ukazywał się także w formie papierowej gazety. W każdy piątek do rąk bytomian trafiało 8 tysięcy bezpłatnych egzemplarzy zawierających przegląd najważniejszych wydarzeń z ostatniego tygodnia. Nasza gazeta cieszyła się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców. Niektórzy z nich tak ucieszyli się z faktu, iż rozpoczęliśmy jej wydawanie, że dzwonili do naszej redakcji z podziękowaniami i gratulacjami. Niestety lokalny rynek reklamy okazał się bardzo słaby i dochody ze sprzedaży reklam nie pozwoliły nam na dalsze drukowanie gazety. Nie udało nam się również przystąpić do przetargu na publikacje miejskich ogłoszeń, gdyż specyfikacja zamówienia w ostatniej chwili została tak zmodyfikowana, aby uniemożliwić nam konkurowanie z innymi wydawcami. Z tego powodu najpopularniejsza bytomska gazeta musiała na początku tego roku zniknąć z rynku.

Dużym wyzwaniem ubiegłego roku była przeprowadzona przez naszą redakcję akcja informacyjna związaną z wyborami samorządowymi. Zrealizowaliśmy wówczas serię wywiadów video ze wszystkimi kandydatami na prezydenta Bytomia, które obejrzało ponad 4 tysiące internautów. Ponadto wraz ze stowarzyszeniem Miasto dla Mieszkańców zorganizowaliśmy debatę kandydatów, której przysłuchiwała się w Centrum im. G. Gorczyckiego setka bytomian, a kolejne 800 wyborców obserwowało ją za pośrednictwem internetowej transmisji na żywo - pierwszej w historii wyborów samorządowych w Bytomiu.

Mamy nadzieję, że zdołamy podjąć sprostać kolejnym wyzwaniom, jakie przed nami stoją. Liczymy, że za rok, na okrągłe 10. urodziny, Bytomski.pl będzie przekazywać jeszcze więcej informacji i w bardziej nowoczesnej formie. Przed nami dużo pracy i wierzymy, że będziecie nam w tych staraniach towarzyszyć :).

Dziękujemy Wam za te 9 lat spędzonych z Bytomski.pl!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!