W weekend za darmo skontrolujesz swoje auto

W najbliższą sobotę i niedzielę na dwóch bytomskich stacjach diagnostycznych każdy kierowca będzie mógł sprawdzić swoje auto.

Bytomska drogówka zaprasza na kolejną odsłonę akcji "Sprawny samochód = bezpieczna rodzina". Tym razem kierowcy będą mogli zweryfikować stan techniczny swoich samochodów przed zbliżającą się zimą. Stacje diagnostyczne biorące udział w akcji będą sprawdzać oświetlenie, zawieszenie, jakość spalin, a także stan hamulców i ogumienia. Ponadto do dyspozycji kierowców będą funkcjonariusze z tutejszej komendy, którzy będą udzielać informacji o przepisach ruchu drogowego i liczbie punktów karnych.

W sobotę, 24 października, za darmo będzie można sprawdzić swój samochód na stacji diagnostycznej przy ul. Strzelców Bytomskich 40 w godzinach od 8:00 do 13:00, natomiast w niedzielę, 25 października, bezpłatne kontrole stanu technicznego będzie przeprowadzać stacja przy ul. Łanowej w godzinach od 10:00 do 13:00.

Kierowcy muszą jednak być świadomi, iż udział w akcji nie jest równoznaczny z zatwierdzeniem corocznego, obowiązkowego badania technicznego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon