Bytomianin bliski pobicia rekordu świata!

Mateusz Gorzędowski, uczeń bytomskiego ZSME odniósł niebywały sukces podczas Pucharu Karpat federacji GPC i omal nie pobił rekordu świata!

Byt ks skarpa truthov

W dniach 23-25 października w czeskim mieście Truthov miał miejsce Puchar Karpat federacji GPC w wyciskaniu sztangi leżąc. Wzięło w nim udział 200 zawodników z 10 krajów, w tym także zawodnicy sekcji sportów siłowych KS Skarpa Bytom.

Mateusz Gorzędowski uczący się w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektronicznych wystartował w kategorii Junior waga do 100 kilogramów. Zdobył w niej złoty medal z wynikiem 157,5 kg. W trzecim podejściu podjął próbę pobicia rekordu świata 165,5 kg, ale decyzją sędziów próba nie została zaliczona. W kategorii Open Juniorów bytomianin zdobył srebrny medal przegrywając zaledwie jednym punktem o najwyższe podium zawodów.

W Truthovie srebrny medal zdobył również Marcin Gorzędowski w kategorii Weteran 125 uzyskując wynik 205 kg.

KS Skarpa Bytom jest zespołem odnoszącym duże sukcesy. W czerwcu jego zawodnicy zdobyli Mistrzostwo Europy na zawodach w Pradze.