Przetasowania w miejskich spółkach

W dwóch miejskich spółkach doszło do zmian na najważniejszych stanowiskach. BARI i TBS mają nowych, ale dobrze znanych w Bytomiu prezesów. Nowego dyrektora mają również Bytomskie Mieszkania.

Byt tbs bari bm

W ubiegłym miesiącu z funkcji prezesa Bytomskiej Agencji Rozwoju Inwestycji zrezygnował Michał Dąbrowski, gdyż objął stanowisko członka zarządu ds. strategii w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. To ogromny awans w jego karierze, bowiem PAIiZ to jedna z najważniejszych instytucji dla polskiej gospodarki. Pracami BARI kierował od momentu powołania spółki w 2013 r., lecz jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w ostatnim czasie jego relacje z Urzędem Miejskim nie wyglądały najlepiej.

Jego miejsce w firmie zajął Radosław Nowakowski. To menadżer od lat związany z biznesmenem Michałem Goli. W przeszłości zasiadał w zarządach spółek GC Investment i Armada Development należących do tego katowickiego przedsiębiorcy. W 2011 roku został członkiem zarządu piłkarskiej Polonii Bytom z ramienia Armady, jednego z głównych sponsorów, a następnie mianowano go prezesem tego klubu. W 2012 roku objął funkcję prezesa w należącym do miasta Towarzystwie Budownictwa Społecznego, a na przełomie 2014 i 2015 roku kierował spółką Bytomski Sport, której celem jest budowa nowego stadionu przy ul. Olimpijskiej.

W związku z przejściem Nowakowskiego do BARI jego stanowisko w TBS zajął Andrzej Lorek. To jego powrót do tej firmy, ponieważ od 2008 do końca 2011 r. był jej prezesem. W międzyczasie otrzymał zadanie kierowania jednostką Bytomskie Mieszkania zarządzającą lokalami komunalnymi. Po czterech latach zmagania się ze zdekapitalizowanymi zasobami BM i tysiącami lokatorów nie opłacającymi czynszu wraca do TBS posiadającego zupełnie nowe mieszkania i przyzwoicie sytuowanych najemców.

Funkcję dyrektora BM przejmie od Lorka Roman Jopa. To także postać doskonale znana w Bytomiu. Za czasów prezydentury Krzysztofa Wójcika piastował stanowisko naczelnika Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego, a później sekretarza gminy. W 2014 roku bezskutecznie startował do Rady Miasta z list Wspólnego Bytomia, który dziś tworzy koalicję wraz z Bis Damiana Bartyli - bez wątpienia poparcie koalicjanta przysłużyło się tej nominacji. Co ciekawe, w 2006 r. ubiegał się o mandat radnego z ramienia komitetu Lewica i Demokraci wraz z obecną rzeczniczką Urzędu Miejskiego Aleksandrą Szatkowską-Mejer.

Nasza redakcja zwróciła się do magistratu o informacje dotyczące wysokości wynagrodzeń jakie będą otrzymywać nowi prezesi BARI i TBS oraz dyrektor BM, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi na to pytanie. Na podstawie oświadczeń majątkowych z ubiegłych lat możemy wnioskować, że ich zarobki będą wyglądać następująco:
- prezes BARI: 12 068 zł miesięcznie
- prezes TBS: 19 303 zł miesięcznie
- dyrektor BM: 11 545 zł miesięcznie

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski2 zbm2

ZBM pod młotek, BPM do likwidacji – odważna...

Zalesie przy lesie [WIZUALIZACJE]

Byt jakub snochowski

Snochowski na czele Polonii i Bytomskiego Sportu

Bytomski2 bari inkubator

W Bytomiu powstaje inkubator...

Byt konferencja wolosza bobrek

Arche właścicielem EC Szombierki. Wołosz: Wyzwaniem BeCeTka

Byt kartki kukiz

Plakaty „Za ile się sprzedałeś sz...?” na...

Byt wolosz na sesji absolutoryjnej

Prezydent się rozliczył. Radni udzielili...