Sufit w hotelu spadł ludziom na głowy!

Uczestnicy konferencji w hotelu Boutique na Karbiu doznali dziś nieprzyjemnej niespodzianki. W trakcie spotkania zerwał się podwieszany sufit.

Byt karb zerwany sufit

Do zdarzenia doszło dziś popołudniu w sali konferencyjnej hotelu mieszczącego się przy ul. Konstytucji 91. Podczas gdy w pomieszczeniu znajdowało się 17 osób podwieszany sufit o powierzchni 64 m2 z płyt kartonowo-gipsowych zaczął się powoli odrywać od stropu. Niektórym gościom udało się uciec, lecz dziesięciu z nich zostało poszkodowanych.

Dziewięć osób z niegroźnymi obrażeniami zostało zwolnionych do domów. Niestety 35-letnia kobieta trafiła do Szpitala Wojewódzkiego nr 4 z urazem głowy i klatki piersiowej.

Policja ustala przyczynę zdarzenia. Śledczy sprawdzą, czy wypadek nie został spowodowany zaniedbaniami w trakcie remontu budynku. Z kolei Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wyłączył salę konferencyjną i sąsiednie pomieszczenie z użytkowania.

Boutique Hotel's został otwarty w zeszłym roku. Przed tym przeszedł generalny remont. W plebiscycie Hotel Roku 2015 organizowanym przez HRS.pl, WP.pl i Forbes zdobył nagrodę w kategorii Najlepszy Serwis Hotelowy.

fot. Gorąca linia RMF FM

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon