WIELKA gala MMA w Bytomiu

Przed nami jedno z największych wydarzeń, jakie miały miejsce w Hali Na Skarpie. Do Szombierek przyjadą najlepsi polscy zawodnicy MMA, by zawalczyć o tytuły mistrzowskie.

Byt jan salamacha

W sobotni wieczór oczy fanów Mieszanych Sztuk Walki i Kickboxingu zwrócą się na Bytom. Właśnie tu odbędzie się gala finałowa Profesjonalnej Ligi MMA w 2015 r. Zawodnicy będą rywalizować ze sobą w kilku kategoriach wagowych. Pojedynkiem wieczoru będzie starcie Adama Wieczorka i Kewina Wiwatowskiego, którzy zmierzą się w walce o pas mistrzowski MMA wagi ciężkiej.

Innym emocjonującym wydarzeniem sobotniej gali będzie pojedynek o pas Mistrza Interkontynentalnego federacji WKN. O jego zdobycie będzie się starać pochodzący z Bytomia Mistrz Europy Jan Sałamacha. Jego przeciwnikiem będzie doświadczony, 23-letni Maltańczyk, Jesmar Winters, który zdobył złoty medal na Olimpiadzie Sportów Walki. Zwycięstwo bytomianina otworzy mu drogę do walki o pas Mistrza Świata, dlatego sobotnia walka będzie dla niego ważnym momentem w dotychczasowej karierze sportowej.

W sobotę w oktagonie zawalczy także pięciu zawodników bytomskiego klubu Koral Fight Team: Adam Wieczorek, Marcin Szołtysik i Dawid Pancerz. Ponadto do walki staną również Dawid Długajczyk i Krzysztof Pawlas.

Ciekawie zapowiadają się walki o mistrzowskie pasy MMA. W kategorii lekkiej do 70 kg stanie m.in. Marian Ziółkowski, w półśredniej do 77 kg pojedynek stoczą Dawid Drobina i Mateusz Strzelczyk, natomiast w koguciej do 61 kg zmierzą się Piotr Olszynka i Mateusz Rajewski.

na fotografii: Jan Sałamacha

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon