Kronika Policyjna: 08 grudnia [przegląd]

Rzecznik prasowy Komendy miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 317751

Policjanci i celnicy przejęli blisko 23 tys. papierosów

Policjanci z Bytomia, wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiej Służby Celnej, przejęli prawie 23 tys. sztuk papierosów oraz ponad 7 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Czarnorynkowa wartość towaru to prawie 15 tys. złotych. Zatrzymano 54-latka. Grozi mu teraz wysoka grzywna oraz do 3 lat więzienia.

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępstwa gospodarcze wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiej Służby Celnej, przejęli prawie 23 tysiące sztuk papierosów oraz ponad 7 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Stróże prawa, zabezpieczyli towar w samochodzie oraz mieszkaniu 54-letniego bytomianina. Czarnorynkową wartość kontrabandy niewiadomego pochodzenia oszacowano na prawie 15 tysięcy złotych. Skarb Państwa stracił ponad 23 tysiące złotych tytułem niezapłaconego podatku akcyzowego. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz wysoka grzywna oraz do 3 lat więzienia.

Policyjny dozór dla rozbojarza

Policjanci z Bytomia oraz katowickiego oddziału prewencji zatrzymali 25-latka. Mężczyzna wczoraj na ulicy Zabrzańskiej napadł na 71-letnią kobietę. Bytomianin ją pobił i okradł. Napastnik usłyszał już zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Grozi mu do 12 lat więzienia.

W czwartek około południa 71-letnia bytomianka wracała do domu. Przy ulicy Zabrzańskiej została napadnięta. Sprawca pobił ją i zabrał jej torebkę z dokumentami i pieniędzmi. Policjanci z komisariatu w Szombierkach wraz z mundurowymi z katowickiego oddziału prewencji rozpoczęli poszukiwanie napastnika. Stróże prawa ustalili i zatrzymali 25-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Bytomianin usłyszał już zarzut. Prokurator objął go policyjnym dozorem. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

21-latek wiózł w aucie narkotyki

Policjanci z drogówki zatrzymali 21-latka. Mężczyzna jechał autem prawdopodobnie pod wpływem narkotyków. Dodatkowo mundurowi znaleźli przy nim kilka gramów marihuany. Bytomianinowi pobrano krew aby sprawdzić czy kierował autem pod wpływem środków odurzających. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

W piątek po północy mundurowi z bytomskiej drogówki patrolując Miechowice zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Podczas legitymowania 21-latek był bardzo pobudzony i dziwnie się zachowywał na co zwrócili uwagę stróże prawa. Dodatkowo policjanci wyczuli z wnętrza auta charakterystyczny zapach dla marihuany. W trakcie dalszej kontroli mundurowi znaleźli przy bytomianinie narkotyki. Mężczyznę zatrzymano. Pobrano od niego krew, aby sprawdzić czy nie prowadził auta pod wpływem środków odurzających. Śledczy z komendy zweryfikowali zabezpieczone substancje, które okazały się marihuaną w ilości kilku gramów. Bytomianin trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Policjanci przejęli ponad 2,5 tys. porcji amfetaminy

Policjanci z Bytomia przejęli ponad 2,5 tysiąca porcji amfetaminy. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad 10 tysięcy złotych. W sprawie zatrzymano 24-letnią bytomiankę. Kobieta usłyszała już zarzut. Teraz o jej losie zdecyduje prokurator. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Kryminalni z bytomskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację o osobie, która może handlować narkotykami. Stróże prawa wkroczyli do akcji. Przy ul. Siemianowickiej zatrzymano kobietę w wieku 24 lat. W jej mieszkaniu policjanci znaleźli ponad 2,5 tysiąca działek dilerskich amfetaminy. Mieszkanka Bytomia noc spędziła w policyjnym areszcie. Czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków, to ponad 10 tysięcy złotych. Kobieta usłyszała już zarzut. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje prokurator. Grozi jej kara do 10 lat więzienia.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon