Obwodnica do remontu... znowu!

Byt szkody5

Szkody górnicze dają się we znaki na niedawno wybudowanym odcinku Obwodnicy Północnej. W najbliższych dniach czeka nas kolejny remont nawierzchni.

Trzeci, ostatni odcinek Obwodnicy Północnej oddano do użytku w 2012 roku. Niestety kierowcy nie długo cieszyli się nową drogą. Już rok później na jezdni pojawiły się poprzeczne garby. Powodem była eksploatacja górnicza prowadzona bezpośrednio pod świeżo wybudowanym odcinkiem. Choć obwodnica została zaprojektowana przy uwzględnieniu wpływów górniczych, to okazało się, że były one silniejsze, niż pierwotnie prognozowano.

Miasto zawarło wówczas porozumienie z Kompanią Węglową w sprawie dofinansowania kosztów naprawy drogi, dzięki czemu garby sfrezowano i przez jakiś czas nawierzchnia była w miarę równa. Teraz na obwodnicy pojawiły się nowe garby, dlatego Miejski Zarząd Dróg i Mostów zdecydował się podjąć kolejną interwencję.

W sobotę, 12 grudnia ma rozpocząć się remont nawierzchni trzeciego odcinka Obwodnicy Północnej. Przez kilka dni droga pomiędzy węzłami z ul. Miechowicką i Celną będzie zamknięta dla ruchu. Objazd zostanie wyznaczony ulicami Miechowicką, Konstytucji i Celną. MZDiM zapowiada, że jeśli pogoda nie będzie sprzyjać pracom drogowców, to termin rozpoczęcia remontu może przesunąć się o kilka dni.

{kunena_discuss:9396}

Byt szkody5

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Prace na ul. Chorzowskiej w Bytomiu

Ogromne korki na ul. Chorzowskiej w Bytomiu

Byt p19ebtnib717p3prr14fphh1a7v3

Unia zapłaci za skrzyżowanie

Na Obwodnicy stanie sygnalizacja świetlna

Bytomski2 Utrudnienia w ruchu 13 07 31 Al Legionów

Utrudnienia drogowe w Bytomiu

Byt szpital4

Szpital Górniczy wyszedł na prostą

Byt um bytom

Urzędnicy dostaną podwyżkę

Byt p19v82n72c1g8j1v5n1g3dk2h1rvd3

Termomodernizacja na ukończeniu