Koszykówka: Polonia wraca na zwycięską ścieżkę

Zawodnicy KK Polonii Bytom znakomicie rozpoczęli nowy sezon w koszykarskiej II lidze. Po dziewięciu zwycięstwach z rzędu przyszła jednak pierwsza porażka. Na szczęście nasi zawodnicy bardzo szybko zrehabilitowali się za wpadkę.

Byt kkpb wisla krakow

Imponującą serię bytomski koszykarzy przerwali zawodnicy AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, którzy we własnej hali wygrali 61:57. Porażka była bolesna dla naszych reprezentantów, bo nie dość, że była pierwszą w sezonie, to jeszcze oznaczała, że punktami zrównał się drugi AGH Kraków.

Na szczęście potknięcie było jednorazowe. W sobotę do Bytomia przyjechali koszykarze Wisły Kraków. To miała być formalność, bo rywal z Małopolski plasuje się na dole tabeli II ligi.

Krakowianie skazywani na pożarcie przez pierwsze dwie kwarty dzielnie walczyli na obcym terenie i przegrywali tylko sześcioma punktami. Polonia jednak rozkręciła się w ostatnich odsłonach. Trzecią kwartę wygrała 23:14, a czwartą 20:11. Podopieczni Radosława Kucińskiego i Mariusza Bacika zwyciężyli 84:60.

Świetne zawody rozegrali Emil Podkowiński oraz Grzegorz Zadęcki. Pierwszy rzucił 23 punkty, a drugi 19. W następnej kolejce rywal będzie jednak trudniejszy w postaci Alby Chorzów, która zajmuje szóste miejsce.