Śnieg w Bytomiu! [ZDJĘCIA]

Niedługo przed końcem roku w Bytomiu pojawił się długo wyczekiwany biały puch. Na razie w niewielkich ilościach, ale będzie go przybywać...

Śnieg jednak nie spadł z nieba. Wytworzyły go armatki w ośrodku Dolomity Sportowa Dolina w Suchej Górze. Dzięki obniżeniu temperatury na zewnątrz poniżej zera stopni można je było wreszcie uruchomić. W połowie dnia z powodu dużego nasłonecznienia stoku trzeba było je na chwilę zatrzymać, lecz po zapadnięciu zmroku znów wróciły do pracy. Właściciel wykorzystuje każdą godzinę mrozu do pokrycia stoku białą pierzynką. Do dzisiejszego poranka na stoku przybyło 15 centymetrów śniegu.

Sezon narciarski w DSD powinien rozpocząć się już w najbliższą sobotę. Do tego dnia armatki powinny wytworzyć odpowiednią ilość śniegu do jazdy na nartach i snowboardzie. Długoterminowe prognozy pogody wskazują, iż ochłodzenie się utrzyma przez dłuższy czas, więc sezon w bytomskich Dolomitach powinien rozpocząć się na dobre. Stok zostanie otwarty dla miłośników białego szaleństwa o 9:00.

Na terenie ośrodka prócz stoku z wyciągami znajduje się również przytulna restauracja "Pod Progiem", miniZOO zamieszkiwane przez daniele, kozy i kucyki oraz wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

KK Polonia Bytom – AZS Politechnika Częstochowa...

Hokej: zaległości odrobione, ale zabrakło punktów

Sprintem przez boiska: sześć zwycięstw klubów z...

Kto odchodzi, a kto zostaje? Duży ruch przy...

Bytomski5 pilka

Polonia przegrała z liderem. Wrócił strach...

Bytomski5 badminton 47 original

Mistrzostwa Bytomia w Badmintonie

Koszykarze nadal niepokonani