Finał WOŚP już za tydzień – co będzie się działo w Bytomiu?

Już w niedzielę, 10 stycznia, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 24. W tym roku wolontariusze będą gromadzili pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie odpowiedniej opieki medycznej seniorom. Zbiórce tradycyjnie towarzyszyć będzie szereg koncertów i wydarzeń kulturalnych. Co będzie się działo w Bytomiu?

Byt wosp 2016

Wolontariuszy zbierających pieniądze na ulicach Bytomia będzie można spotkać od samego rana. Wydarzenia towarzyszące finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczną się jednak o godzinie 11:00. To właśnie wtedy dla mieszkańców, na bytomskim rynku, zagra Orkiestra Dęta bytomskiej „Budowlanki”.

Z tego samego miejsca, chwilę później, w ramach czwartego już przejazdu rowerowego dla WOŚP, wyruszy Stowarzyszenie Rowerowy Bytom. W tym roku z okazji 24. edycji „Orkiestry” rowerzyści przejadą 24 kilometry. Akcję połączą z kwestą – równocześnie będą zbierać pieniądze do puszek. Każdy z uczestników przejazdu będzie miał przyklejone na rowerze odblaskowe serce. Szczegóły na temat akcji można znaleźć tutaj.

Od godziny 14:00 w muszli koncertowej parku miejskiego rozpocznie się szereg koncertów. Dla bytomian zagrają: Lost and Dust, Li', Bronix, Full Light, Lao Carma, Kolbyskry, Chaos i Absynth. Będzie można wziąć udział także w pokazie zumby. Na scenie pojawi się również kabaret Ameljush.

O 17:00 ruszy licytacja przedmiotów przekazanych Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy oraz tych z logotypem fundacji. Znajdą się wśród nich chociażby: gitary ozdobione graffiti zawierającym logotypy występujących na finale zespołów, specjalne płyty z ich utworami, koszulki, kubki, kalendarze kieszonkowe WOŚP-u.

Tuż po licytacji – o godzinie 19:00 – wystąpi gwiazda wieczoru, legendarny, grający od ponad 30 lat zespół punkrockowy – KSU. Na zakończenie bytomskiego finału WOŚP odbędzie się tradycyjne, światełko do nieba. Będzie można podziwiać je od godziny 20:00.

Każdy, kto chciałby przyłączyć się do akcji i przekazać przedmiot na licytację nadal może zgłaszać się do bytomskiego sztabu WOŚP.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt 24 wosp bytom

Bytom zebrał prawie 100 tys. dla WOŚP!

Byt licytacje wosp 2016

Dzień licytacji

Byt wosp miechowice

Miechowice też zagrają dla WOŚP

Byt 25 wosp bytom

Bytomianie znów uzbierali 100 tys. dla WOŚP!...

Byt 25 wosp mos

Kasia Moś zaśpiewa na finale WOŚP [PROGRAM]

Kościół Świętego Ducha oczami archeologa

„Kościół Świętego Ducha oczami archeologa”

Roman Kostrzewski

Pogrzeb Romana Kostrzewskiego - 18 lutego 2022 r. w Bytomiu