II liga: rozpoczęła się rozbiórka Polonii

2016 rok nie najlepiej zaczął się dla kibiców Polonii Bytom, którzy dowiedzieli się, że z klubem pożegnało się trzech bardzo ważnych piłkarzy. Trener Kościelniak już wprawdzie zaprasza na testy nowych zawodników, ale na razie trudno mówić, że będą oni wielkimi wzmocnieniami.

Byt polonia krzywy domek

- Od żadnego z zawodników nie otrzymałem sygnału świadczącego, że na 100 procent odchodzi - mówił na początku grudnia w "Sporcie" prezes Łukasz Wiejacha.

Powyższe słowa brzmiały optymistycznie, bo można było zakładać, że podczas przerwy zimowej nie będzie wielkich zmian w składzie. Rzeczywistość nie była jednak łaskawa. Styczeń dopiero się rozpoczął, a już wiadomo, że wiosną przy Olimpijskiej nie zobaczymy trzech ważnych zawodników.

Pierwszy, i to jeszcze przed nowym rokiem, odszedł Robert Trznadel. 25-letni obrońca do Bytomia trafił w 2013 roku i z miejsca stał się ważnym ogniwem bloku defensywnego. Jesienią zagrał w 16 meczach i niemal wszystkie w pełnym wymiarze czasowym. Strzelił nawet jedną bramkę. Teraz jednak zdecydował się na krok w tył, podpisując kontrakt z Odrą Opole, która zajmuje pozycję lidera w III lidze opolsko-śląskiej.

Portal Olimpijska2.pl już 2 stycznia poinformował o kolejnych dwóch osłabieniach. Swoje kontrakty za porozumieniem stron rozwiązali Mariusz Malec oraz Damian Michalik. Pierwszy to 20-letni obrońca, który jesienią był podstawowym zawodnikiem i rozegrał 17 spotkań, w których strzelił jednego gola. Do Polonii przyszedł z Ruchu Chorzów i prawdopodobnie będzie w nim grał w Ekstraklasie.

23-letni Michalik z kolei jesienią był jednym z najlepszych strzelców, bo w 18 meczach strzelił cztery bramki. Swoją grą zwrócił na siebie uwagę ekstraklasowego Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Nie jest zatem dobrze, bo niebiesko-czerwoni już stracili dwóch etatowych obrońców, a także pomocnika. Kogo zobaczymy na ich miejsce? Na razie wiadomo jedynie, że trener Ireneusz Kościelniak zaprosił na testy Bartosza Szelonga, który jest bramkarzem III-ligowego Pniówka Pawłowice Śląskie. Szansę na angaż w Bytomiu będą mieli też dwaj młodzi piłkarze, a mianowicie 17-letni Szymon Gałecki z Naprzodu Czyżowice, który gra w lidze okręgowej oraz Dawid Kalisz, 16-latek z MOSiR-u Jastrzębie Zdrój.

Polonia przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie 7 stycznia. Na razie znane są trzy sparingi bytomian. 23 stycznia zmierzą się z GKS-em Katowice, tydzień później z LZS Piotrówka, a 20 lutego rywalem będzie Odra Opole.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt stalowa wola polonia bytom

II liga: ważne zwycięstwo, ale problem ciągle jest

Byt olimpia zambrow polonia bytom

II liga: rewolucja na razie nic nie zmieniła...

Byt broniewicz

Polonia na obozie bez kapitana. Broniewicz na...

Byt polonia zagiel

Piłka nożna: Rozbark znika, a 7 naszych drużyn...

Byt polonia barak

II liga: cierpliwość wynagrodzona, czyli...

Bytomski5 kon16maj

Barcik odbił Polonię od dna. W bramce stanął...

Polonia w kłopotach, Szombierki przegrywają ale...