Orszak dziś wjedzie na Rynek

Dziś na główny plac naszego miasta wjadą trzej królowie. Towarzyszyć im będą wielobarwne tłumy kolędników.

Byt orszak trzech kroli

Przemarsze Orszaku Trzech Króli odbywają się w Bytomiu już od kilku lat i za każdym razem cieszą się dużą popularnością wśród mieszkańców. Wydarzenie szczególnie przyciąga rodziny z dziećmi.

Trzej królowie w tym roku wyruszą z trzech różnych miejsc: z ulicy Krakowskiej (przy stacji Shell), placu Akademickiego oraz ulicy Dworcowej. Towarzyszące im grupy mają symbolizować trzy kontynenty: Europe, Azję i Afrykę. Każdej z nich przypisano jeden kolor (odpowiednio: czerwony, niebieski, żółty). Organizatorzy liczą, że osoby idące w orszaku w swoich ubiorach podkreślą akcent kolorystyczny jeden z powyższych grup.

Wszyscy trzej królowie spotkają się na Rynku, gdzie oddadzą pokłon Dzieciątku Jezus oraz Świętej Rodzinie w ustawionej tam stajence. Następnie rozpocznie się wspólne kolędowanie. Aby każdy mógł w nim uczestniczyć, organizatorzy w tym roku przygotowali specjalną aplikację na smartfony zawierającą teksty, chwyty gitarowe i linie melodyczną najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

Orszak wyruszy jednocześnie z wymienionych lokalizacji o 15:00. Przemarsz potrwa około 15 minut. Najmłodsi uczestnicy dostaną papierowe korony (przygotowano ich 2,5 tysiąca) oraz słodycze ufundowane przez jedną z bytomskich firm.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt dni bytomia 2013

Bytomianie wybrali kogo chcą na Dniach Bytomia

Byt 5942 472589822826874 846503644 n

Startują Dni Bytomia 2018 [PROGRAM]

Byt or id e zielinska 01

Między dźwiękiem, światłem a ruchem

Byt pojazdy militarne 013

Wojsko opanuje kopalnię

Byt slonsko betlyjka

Obejrzyj śląskie betlejki i ludowe arcydzieła

Byt blues bana

Wsiądź do bluesowego tramwaju

Byt 1lo bytom

"Smoleniacy" pokażą swoje talenty