Postanowienia do spełnienia – schudnę!

Pozbycie się nadmiernych kilogramów obok rzucenia palenia to chyba najczęstsze z noworocznych postanowień. Cel jest słuszny, ponieważ w zgrabnej sylwetce czujemy się bardziej atrakcyjni i pewni siebie. Zmianie ulega samopoczucie fizyczne oraz stan zdrowia, więc bez dwóch zdań odchudzać się warto! Pełni zapału przystępujemy więc do nowych wyzwań, jednak z upływem dni często je porzucamy „na później”.

Czy istnieje odchudzanie zdrowe, proste i skuteczne? – Oczywiście! Dieta zwykle kojarzy się z uczuciem głodu, ciągłymi myślami o jedzeniu, skomplikowanymi przepisami, stresem i zasadami odstającymi od dotychczasowego sposobu odżywiania, a może być inaczej.
Gdy chcemy zrzucić kilka kilogramów i zmniejszyć obwód w talii, zazwyczaj korzystamy z kolejnej diety cud, narzucamy sobie system żywienia okupiony wyrzeczeniami, potem i łzami. I rzeczywiście, popularne metody zaspokajają naszą niecierpliwą naturę dając szybkie, ale krótkotrwałe efekty. Nie musi tak być. Można schudnąć bez efektu jojo, a przy tym czerpać radość z wprowadzanych w życie zmian.

Niezastąpiona porada u specjalisty.

Odchudzanie najlepiej zacząć od konsultacji z dietetykiem, który przeprowadzi dokładny wywiad dietetyczny, dokona niezbędnych pomiarów naszego ciała, wykona badanie zawartości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie oraz ustali podstawowe parametry. Te elementy pozwolą ustalić przyczynę nadmiaru kilogramów i opracować plan całej kuracji odchudzającej.
- Dieta powinna być łatwa i prosta w przygotowaniu by nie szukać zbędnych wymówek. Powinna być również smaczna, pełnowartościowa i sycąca, dla komfortu Klienta, a najważniejsze dla zdrowia - aby była dobrana indywidualnie do potrzeb organizmu. Odchudzanie może być przyjemnym i zdrowym procesem i to pokazujemy klientom Centrów Dietetycznych Naturhouse. Uczymy nowego sposobu odżywiania, który ma dodać sił, energii i poprawić nasz wygląd. W trakcie cotygodniowych wizyt kontrolujemy postępy odpowiednio modyfikując dietę i wspieramy – motywacja nie zawsze towarzyszy tak, jakbyśmy tego chcieli. Ważne, by klient czuł że nie jest sam i zawsze może liczyć na pomoc z naszej strony. Dla każdego przypadku indywidualnie dobieramy suplement wspierający kurację. Suplementacja zawiera to co najlepsze z natury aby nas odżywić i pomóc nam uzyskać lepsze efekty – mówi Lucyna Pająk, dietetyk Naturhouse w Bytomiu.

Uniknąć efektu jojo

- Dieta nie musi wiązać się z wyrzeczeniami i głodówką. Należy również pamiętać, że schudnąć szybko, nie znaczy zdrowo – dodaje dietetyk Naturhouse. Niedostarczenie do organizmu wszystkich niezbędnych witamin i mikroelementów może powodować zmęczenie, pogorszenie się stanu skóry, włosów oraz paznokci, a także anemię. Zbilansowane posiłki i odpowiednio dobrane suplementy zapewniają zdrowe i skuteczne chudnięcie bez uczucia głodu i efektu jo-jo. Dieta więc wcale nie musi być pasmem wyrzeczeń.
Należy pamiętać, że proces odchudzania to dwa etapy: zmniejszanie wagi i etap stabilizacji. W trakcie stabilizacji dietetyk wyprowadza nas z diety, zapobiegając powstawaniu efektu jo-jo. To bardzo ważny etap, ponieważ po uzyskaniu wymarzonej wagi chcielibyśmy utrzymać ten efekt na stałe. W tym czasie tak naprawdę włączamy do codziennego menu produkty wcześniej zabronionych lub ograniczonych i zwiększamy kaloryczność posiłków z zachowaniem podstawowych zasad zdrowego żywienia w takim tempie, by utrzymać uzyskaną wagę.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Jeśli nigdy jeszcze nie miałeś okazji spotkać się z dietetykiem, a chcesz znaleźć sposób, aby na zawsze pożegnać zbędne kilogramy, możesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji w Centrach Dietetycznych Naturhouse. Podczas wizyty, specjalista wykona wszelkie niezbędne pomiary ciała i oceni dotychczasowy sposób odżywiania, a także w razie problemów, zaproponuje sposób rozwiązania. Jeżeli spodoba Ci się zaproponowana metoda możesz od razu rozpocząć kurację.

Wielkie otwarcie

Po wielu sukcesach klientów Centrum Dietetycznego Naturhouse w Bytomiu przy ul. Dworcowej 19, mamy nadzieję na równie wielu zadowolonych klientów w nowo otwartym Centrum Dietetycznym Naturhouse w Bytomiu-Miechowicach przy ul. Felińskiego (w pawilonie przy bloku 2, 4, 6). Dzwoniąc pod nr tel. 508 277 997 można umówić się na pierwszą wizytę w dogodnych dla siebie godzinach.

Serdecznie zapraszamy!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon