Koszykówka: liderzy tylko przez tydzień

Bardzo krótko trwała radość bytomskich koszykarzy z okazji powrotu na szczyt drugoligowej tabeli. W piątek KK Polonia Bytom przegrała z trzecim MSKiS Jaworzno.

Byt kk polonia bytom hala na skarpie

Nie tak to miało wyglądać. Tak w dużym skrócie można podsumować piątkowy mecz MCKiS Jaworzno - KK Polonia Bytom. Nasi koszykarze przeciwko trudnemu rywalowi mieli potwierdzić, że zasługują na pierwsze miejsce w tabeli. Niestety, po zaciętym spotkaniu przegrali dwoma punktami.

Już dwie pierwsze kwarty należały do gospodarzy z Jaworzna. Pierwszą wygrali 13:12, a drugą 19:15. Sytuacja zrobiła się niekomfortowa, ale trzecia odsłona dała wiarę, że uda się odwrócić losy meczu, bo Polonia zwyciężyła 18:13.

Mieliśmy zatem remis, ale w decydującej kwarcie nieznacznie lepiej prezentował się MCKiS. Polonia przegrała 59:61, co sprawiło, że doszło do zmiany lidera. Druga dotychczas drużyna AGH Kraków spokojnie wygrała 76:52 z KS AZS PŚ Gliwice i choć ma tyle samo punktów co bytomski klub, to zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

Teraz naszych koszykarzy czeka kolejne trudne starcie. Do Bytomia przyjedzie drużyna AZS Politechniki Częstochowa, która jest piąta w tabeli.