Bytom zebrał prawie 100 tys. dla WOŚP!

W tym roku bytomianie wykazali się szczególną hojnością. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała tu niemal 100 tysięcy złotych!

Byt 24 wosp bytom

Niedzielny finał 24. edycji WOŚP był bardziej widowiskowy niż w minionych latach. Główne imprezy miały miejsce w Parku Kachla. Na scenie Muszli Koncertowej wystąpił szereg różnych zespołów, odbyły się zajęcia Zumby, a wieczorem zagrała legendarna polska kapela punkrockowa - KSU. Wcześniej grupa rowerzystów wyruszyła z Rynku w 24-kilometrową wyprawę, natomiast przez cały dzień pomiędzy Bytomiem, Chorzowem i Świętochłowicami kursowały dwa specjalne tramwaje uruchomione przez Klub Miłośników Transportu Miejskiego.

Tegoroczna edycja WOŚP cieszyła się znacznie większą popularnością wśród bytomian, niż wcześniejsze. Najlepiej pokazują to liczby. Rok temu w Bytomiu zebrano ok. 56 tys. zł, a tymczasem w ostatnią niedzielę do puszek wrzucono aż 99 641,22 zł i 73 euro. Rekordową sumę uzbierała wolontariuszka Aleksandra Rzepka, która przyniosła do sztabu 4 918,27 zł.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. W dniu 24. finału kwota zadeklarowana wyniosła 44 047 594 zł, czyli o 7,8 mln zł więcej niż przed rokiem. To rekordowy wynik, gdyż w ponad 20-letniej historii WOŚP żaden finał nie zakończył się tak dużą sumą. Może ona jeszcze urosnąć, bo nadal trwają internetowe aukcje, na których można wylicytować m.in. buty Roberta Lewandowskiego, czy narty prezydenta Andrzeja Dudy.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt wosp 2016

Finał WOŚP już za tydzień – co będzie się...

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?