Bytomskie parki - czytała Krystyna Czubówna [VIDEO]

Powstał fantastyczny film o trzech zabytkowych parkach Bytomia: śródmiejskim Parku Kachla, Fazańcu w Szombierkach i miechowickim Parku Ludowym. O naszych miejskich zieleńcach opowiada słynna Krystyna Czubówna.

Byt bytomskie parki zabytkowe

djembed

Bytom jest jednym z niewielu miast w Polsce, gdzie mieszczą się aż trzy zabytkowe parki miejskie. Powyższy film przedstawia ich historię, walory przyrodnicze i stan obecny. Twórcy nadali mu bardzo atrakcyjną formę. Teksty czytane przez Krystynę Czubównę towarzyszą pięknym kadrom, nierzadko uchwyconym za pomocą latającego drona, a także szkicom nakreślonym specjalnie na potrzeby produkcji. Widzowie dowiedzą się z niego m.in. jakie zwierzęta żyły w bytomskim ZOO oraz kim byli ojcowie tutejszych parków. Całość trwa nieco ponad 22 minuty.

Film powstał na zlecenie Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej. Jego produkcję dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Realizacją zajęła się świętochłowicka firma OPEN Group, która wcześniej nakręciła dwa inne filmy o bogactwie bytomskiej przyrodzy. Oba spotkały się z dużym zainteresowaniem internautów i zapewne nie inaczej będzie z filmem o parkach miejskich.

Bytom - Z natury zielony

djembed

Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy Miechowicka Ostoja Leśna

djembed

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt bytom parki zima01

Nasze parki zimą są piękne! [DUŻO ZDJĘĆ]

Bytomski2 1374835901

Oczyszczanie cieków wodnych w parku

Pomnik armii czerwonej 01

Pomnik Armii Czerwonej do zburzenia? Tak chcą radni

Byt 1

Powstańczy tramwaj pojawi się w Bytomiu

Byt architecture is a good idea bytom

Najpiękniejsze kamienice są w Bytomiu! [VIDEO]

Byt miglancowa

Mądra i piękna. Retro plotki oraz quiz z nagrodami

Byt mater dolorosa6

TMB pamięta o żołnierzach walczących o...