Szombierki wystartują w Turnieju Dawnych Mistrzów

20 lutego odbędzie się wyjątkowy turniej w Mielcu. Zmierzą się w nim cztery zespoły, które w przeszłości zdobyły mistrzostwo Polski. W pierwszym meczu rywalem „Zielonych” będzie drużyna, która zdobyła krajowy tytuł w 1931 roku.

Byt turniej dawnych mistrzow

1980 rok był wyjątkowy dla Szombierek Bytom. "Zieloni" zaskoczyli wtedy całą Polskę, sięgając po krajowy tytuł. Dzięki temu drugi z bytomskich klubów dołączył do elitarnego grona. Mistrzostwo sprawiło, że teraz Szombierki mogą przystąpić do wyjątkowego turnieju.

W Mielcu zostanie zorganizowany Turniej Dawnych Mistrzów. Impreza odbędzie się 20 lutego na stadionie Gryfu Mielec przy ulicy Warszawskiej 5. W zawodach wystartują cztery drużyny, a każda z nich choć raz stawała na najwyższym stopniu podium w walce o mistrzostwo Polski.

djembed

Stal Mielec, Widzew Łódź, Garbarnia Kraków i Szombierki Bytom. To cztery drużyny, które wystąpią w turnieju. Wszystkich łączą nie tylko krajowe tytuły, ale także fakt, że dzisiaj borykają się z różnymi problemami i grają w niższych ligach.

Organizatorzy już rozlosowali pary, a imprezę rozpocznie pojedynek Garbarni z Szombierkami. W drugim spotkaniu rywalizować będą Stal i Widzew. Zwycięzcy od razu zagrają w finale, a przegrani powalczą o brąz na pocieszenie.

Warto przypomnieć, że w przeszłości była już podobna inicjatywa. Sześć lat temu odbył się Turniej Zapomnianych Mistrzów. Imprezę wówczas zorganizowano w bytomskiej hali "Na Skarpie". Wtedy pierwsze miejsce przypadło Garbarni, która w finale pokonała Stal Mielec 2:1.