Sala gimnastyczna Elektronika po remoncie

Byt 3p1aa4q90929jt5td17c41s421veua

Uczniowie bytomskiego Elektronika mogą znów korzystać ze swojej sali gimnastycznej. Właśnie zakończył się gruntowny remont obiektu.

Remont tej sali ma także symboliczny wymiar. Przed kilkoma laty, gdy miasto zadecydowało o połączeniu szkoły z innymi bytomskimi placówkami, obiekt sportowy Elektronika został wystawiony na sprzedaż. Na szczęście urząd szybko się z tego wycofał i oferta sprzedaży zniknęła. Wkrótce w wyniku ogromnych protestów, których rezultatem było odwołanie władz miejskich, na plac Klasztorny powróciło technikum, a sala znów zaczęła być potrzebna.

W ubiegłym roku miasto pozyskało z budżetu państwa 250 tysięcy złotych na jej remont. Po dołożeniu 365 tys. z własnych środków udało się sfinansować m.in.: wykonanie nowej posadzki z tworzywa sztucznego, wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, instalację nowego centralnego ogrzewania, a także dostosowania zaplecza do przepisów sanitarnych. Ponadto pieniędzy starczyło na wyposażenie obiektu w nowy sprzęt sportowy: kosze do gry, bramki do piłki ręcznej oraz urządzenia do gry w siatkówkę. Całość wewnątrz i na zewnątrz monitorują nowe kamery.

Prace budowlane trwały ponad miesiąc. W czwartek odbyło się uroczyste otwarcie. - Wzbogaciliśmy się o kolejny obiekt sportowy w Bytomiu. Niech służy on nie tylko uczniom szkoły, ale także klubom sportowym oraz wszystkich pasjonatom sportu - powiedział podczas ceremonii prezydent Damian Bartyla.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kot wypadł z okna kamienicy

Kot wypadł z okna kamienicy. Wszystko zarejestrowała kamera

Mariusz Świątczak, uczestnik "The Voice of Poland" z Bytomia

Mariusz Świątczak z Bytomia w "The Voice of Poland"

Slub nad stawem

Ślub jak z filmu w bytomskim parku

Byt 39 668013

Dzielny pan Dariusz zatrzymał pijaka za kierownicą. Brawo!

Byt sokola

Efekt Strefy Płatnego Parkowania. Widać go gołym okiem

Byt urzad

Bytom. Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego czynny w...

Byt xd

Kolejny etap odmrażania gospodarki. Powrót obiektów...