HartOFFanie Teatrem już w najbliższy czwartek [VIDEO]

HartOFFanie Teatrem to projekt, polegający na prezentowaniu na bytomskich scenach najciekawszych spektakli nurtu teatru niezależnego. Podczas, odbywających się w ramach cyklu, wieczorów publiczność spotyka się także z występującymi aktorami. Najbliższe przedstawienie w ramach HartOFFania Teatrem odbędzie się już 4 lutego.

Byt dextral becek

Projekt HartOFFanie Teatrem zapoczątkowała Dagmara Gumkowska. Od 13 lat w jego ramach odbywają się wieczorne spotkania, podczas których prezentowane są najciekawsze spektakle nurtu teatru offowego, niezależnego. Są one swego rodzaju zderzeniem przedstawień reprezentujących różne teatralne formy.

Można zobaczyć na nich zarówno uznane i cenione już zespoły artystów, jak i dopiero zaczynające, utalentowane, grupy. Dotychczas w cyklu udział wzięły zespoły m.in. Teatru Ósmego Dnia (Poznań), Teatr Wierszalin (Supraśl), Teatru Nowego z Poznania, Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA, czy Eartfall (Wielka Brytania).

W ramach HartOFFania Teatrem uczestnicy mogą także spotkać się z występującymi zespołami. Podczas tego rodzaju rozmów publiczność ma możliwość poznać historię teatru niezależnego czy działalność danej grupy aktorskiej. Wszystko to pozwala przybliżyć uczestnikom specyfikę teatru niezależnego, który prócz świetnej zabawy jest także formą rozmowy o świecie i problemach człowieka. HartoFFanie Teatrem to także po prostu okazja do kontaktu z teatrem – często uczestnicy projektu mają z nim do czynienia po raz pierwszy.

djembed

Podczas najbliższego spotkania, wieczoru 76., 4 lutego, o godz. 19:00, widzowie zobaczą sztukę „Dextral”. Co symbolizuje nazwa spektaklu? Dextral oznacza prawoskrętność, czyli cechę objawiająca się w przyrodzie, np. w muszlach ślimaków, DNA organizmów żyjących na ziemi czy wiatrach wiejących na półkuli północnej.

O czym jednak opowiada sam spektakl? Widzowie zobaczą historię castingu do tajemniczego eksperymentu o nazwie „Dextral”. Do uczestnictwa w nim wybrano 4, zupełnie różne charakterologicznie osoby, które nigdy wcześniej się nie spotkały. Są wśród nich: dojrzała kobieta pracująca w korporacji, skromna nauczycielka, rozedrgana aktorka oraz student tańca. Nie wiedzą jakiego rodzaju zadania staną przed nimi, ale są gotowi na wszystko.

Spektakl odbędzie się w sali ToTu, a udział w nim kosztuje 10 zł (przedsprzedaż do 03.02.) oraz 15 zł w dniu spektaklu. Po przedstawieniu organizatorzy zapraszają do tradycyjnego spotkania z aktorami.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski4 1801281 892092854139997 1557716431 o

Lutowe HartOFFanie Teatrem

Koncert charytatywny dla Mii Golda z Bytomia

BECEK DZIECIOM dedykowany Mii Golda

Byt koniec teatromanii

Teatromanii też NIE BĘDZIE!

Bytomski5 randka w ciemno

W sobotę Randka w ciemno

Bytomski4 1524989 373198416157234 89521479 n

W Beceku będą dyskutować o filmach

Bytomski4 komisariata 19

„Zwariowany Komisariat” – komedia w...

Bytomski2 cudar

Musical „Cuda Rebego” w BeCeKu