Polonia na obozie bez kapitana. Broniewicz na aucie?

Trener Ireneusz Kościelniak zabrał 25 zawodników na obóz w Gutowie Małym. Na liście nie znalazł się Jacek Broniewicz, co jasno pokazuje, że jego przyszłość przy Olimpijskiej stanęła pod znakiem zapytania.

Byt broniewicz

W miniony weekend Polonia Bytom z dobrej strony pokazała się w dwóch meczach kontrolnych. Najpierw było zwycięstwo nad MKS-em Trzebinia Siersza 3:2, a gole dla bytomian strzelali Adrian Krysian, Marcin Lachowski oraz Michał Zieliński. Cztery godziny później rywalem był LZS Piotrówka, a trener Kościelniak posłał do boju innych zawodników. Efekt był zadowalający, bo nasz II-ligowiec pewnie zwyciężył 4:1 po dwóch bramkach Dawida Cempy oraz po jednej Kamila Mańkowskiego i Sebastiana Pączko.

Po tych meczach kontrolnych szkoleniowiec Polonii musiał zdecydować, kogo zabierze na obóz w Gutowie Małym. Poznaliśmy już nazwiska 25 piłkarzy, którzy wsiedli do autokaru. W tym gronie znaleźli się Daniel Ciechański (Piast Gliwice) oraz Aleksander Januszkiewicz (GKS Katowice), którzy już podpisali kontrakty z dwukrotnym mistrzem Polski.

Z nowych zawodników pojechali także Mateusz Harkawy (junior Polonii), Michał Szczurek (BKS Stal Bielsko-Biała), Łukasz Zakrzewski, Seweryn Pielichowski (obaj Podbeskidzie Bielsko-Biała) oraz Dariusz Zapotoczny (GKS Katowice). Kontrakty z nimi nie zostały jeszcze podpisane. Problemem jest zakaz transferowy nałożony na Polonię. Klub może zatrudniać jedynie wolnych zawodników, a więc wciąż trwa walka o ich ściągnięcie.

W kadrze nie znaleźli się Andrzej Wiśniewski oraz Łukasz Grube. Obaj jednak są kontuzjowani. W przypadku bramkarza lekarze podejrzewają zmęczeniowe złamanie kości piszczelowej. Popularny "Gruby" ma natomiast problem z kolanem. Jak informuje "Sport", we wtorek przejdzie zabieg czyszczenia łękotki, co sprawi, że przez kilka tygodni będzie odpoczywał od futbolu.

Największym zaskoczeniem jest jednak nieobecność Jacka Broniewicza. Kapitan Polonii jeszcze w sobotę grał w sparingu, a w poniedziałek nie znalazł się na liście Kościelniaka. To natomiast wskazuje, że jego przygoda z bytomskim klubem dobiega końca. Co jest powodem prawdopodobnego rozstania? Tego na razie nikt nie komentuje.

Odejście Broniewicza będzie wielkim zaskoczeniem. 34-letni środkowy obrońca ostatnio pełnił funkcję kapitana. Z Polonią związał większą część swojej kariery. Przy Olimpijskiej spędził łącznie jedenaście i pół roku. W barwach tego klubu rozegrał 174 mecze we wszystkich rozgrywkach i strzelił 20 bramek.

Niebiesko-czerwoni w Gutowie Małym będą pracować przez pięć dni. Klub na razie nie dogadał się z nikim w kwestii sparingu. Jeżeli tak zostanie, to najbliższy mecz Polonia rozegra 6 lutego z GKS-em 1962 Jastrzębie.

Kadra Polonii na obóz w Gutowie Małym

Bramkarze: Dawid Gargasz, Mateusz Harkawy, Marcin Michalak.
Obrońcy: Daniel Kutarba, Norbert Radkiewicz, Łukasz Rylukowski, Dawid Skrzypiński, Michał Szczurek, Łukasz Zakrzewski.
Pomocnicy: Aleksander Januszkiewicz, Marcin Lachowski, Daniel Lika, Adrian Krysian, Kamil Mańkowski, Wojciech Mróz, Sebastian Pączko, Andrzej Piecuch, Seweryn Pielichowski, Bartłomiej Setlak, Patryk Stefański, Kamil Zalewski, Dariusz Zapotoczny.
Napastnicy: Dawid Cempa, Daniel Ciechański, Michał Zieliński.

fot. Tomasz Blaszczyk - Own work, GFDL

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt stalowa wola polonia bytom

II liga: ważne zwycięstwo, ale problem ciągle jest

Byt olimpia zambrow polonia bytom

II liga: rewolucja na razie nic nie zmieniła...

Byt polonia stadion uostofchuodnego

15 najgorszych transferów Polonii z czasów...

Byt polonia zagiel

Piłka nożna: Rozbark znika, a 7 naszych drużyn...

Byt polonia barak

II liga: cierpliwość wynagrodzona, czyli...

Sprintem przez boiska: Szombierki w kryzysie

Polonia w kłopotach, Szombierki przegrywają ale...