Ferie w Bytomiu: warsztaty w Muzeum, spektakle w Operze, zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej

Podczas ferii dzieci i młodzież z Bytomia mogą skorzystać z oferty Opery Śląskiej, Muzeum Górnośląskiego i Biblioteki Pedagogicznej na Rozbarku. Placówki przygotowały interesujące zajęcia – będzie można, między innymi, zobaczyć specjalnie przygotowane spektakle, wziąć udział w warsztatach archeologicznych czy literacko-plastycznych. Przewidziano także zajęcia dla nauczycieli!

Byt muzeum mlodziez w szoltys

Jak pisaliśmy wcześniej, miejskie instytucje przygotowały bogatą ofertę warsztatów i zajęć skierowanych do dzieci i młodzieży spędzających ferie w mieście. Młodzi bytomianie mogą skorzystać z zajęć przygotowanych przez Bytomskie Centrum Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną i jej filie oraz Teatr Rozbark (więcej na ten temat).

Listę atrakcji dla dzieci przygotowało także Muzeum Górnośląskie. 17 i 18 lutego o godzinie 11:00 odbędą się tam warsztaty archeologiczne. Koszt udziału w nich to 1 zł. Miłośnicy tej dziedziny będą mogli także podziwiać wystawę archeologiczną „Domasław – nekropolia arystokracji z wczesnej epoki żelaza”, której wernisaż odbędzie się właśnie w czasie ferii – 24 lutego, o godz. 18.00 (wstęp bezpłatny).

Prócz tego Muzeum Górnośląskie zaprasza do udziału w warsztatach „Obrazy malowane światłem i cieniem”, które zaplanowano na sobotę, 20 lutego, na godzinę 11:30. Koszt udziału w zajęciach wyniesie 6 zł. Tydzień później, 27 lutego, o godzinie 11:30 odbędą się zajęcia „Wampiry, zmory i upiory, czyli co straszyło naszych pradziadków” (koszt udziału: 6 zł). Zapisów na wszystkie przygotowane przez Muzeum zajęcia należy dokonywać w Dziale Edukacji pod numerem telefonu 32 281-82-94 w. 127.

W czasie ferii Opera Śląska zaprasza dzieci na balet w 3 aktach „Królewna Śnieżka”. Spektakl będzie można zobaczyć 16 lutego o godzinie 18:00 oraz 23 lutego o tej samej porze. Prócz tego placówka zachęca do udziału w innych sztukach, granych zgodnie z lutowym repertuarem.

Biblioteka Pedagogiczna w Bytomiu razem z Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym „Metis” w Katowicach przygotowała dla mieszkańców miasta, w wieku od 6 do 13 lat, „Ferie z literaturą i sztuką 'Od słowa do obrazu. Od obrazu do słowa'”. W ramach projektu odbędzie się cykl bezpłatnych zajęć.

Na 15 lutego zaplanowano warsztaty literacko-plastyczne „Jak ożywić baśnie”, czyli kreatywny teatrzyk; 16 lutego biblioteka zaprasza na zajęcia plastyczne, „Kaczka Dziwaczka. Opowieść z papieru” oraz „Fruwająca krowa”. W środę, 17 lutego, odbędą się „Zakręcone fantazje. Światy malowane techniką quillingu”. Czwartek upłynie pod znakiem zajęć „Z zabawą przez matematykę”. Cykl zakończą zajęcia plastyczne „Lapbook, czyli artystyczny skarbczyk wspomnień".

Przeczytaj też: Ferie 2016 w Bytomiu - atrakcje dla dzieci i młodzieży

W drugim tygodniu ferii biblioteka przygotowała zajęcia skierowane do nauczycieli. Pierwsze, zaplanowane na 23 lutego, to „Kaczka Dziwaczka. Opowieść z papieru. Jak przesz sztukę zachęcić dzieci do czytania.” W środę pedagodzy mogą wziąć udział w warsztatach „Fruwająca Krowa”, na których dowiedzą się, jak eksperymentalnymi technikami plastycznymi upowszechniać czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Trzydniowy cykl warsztatów zakończy spotkanie „Z zabawą przez matematykę”.

Zajęcia skierowane do dzieci, odbywające się w pierwszym tygodniu ferii, zaplanowano na godziny 12-14:00, w drugim tygodniu spotkania dla nauczycieli odbędą się w godzinach 10-12:00. Wszystkie odbędą się w siedzibie biblioteki (ul. Chorzowska 22, PAWILON „D”). Aby wziąć w nich udział należy dokonać zgłoszenia drogą mailową: bytom@pbw.katowice.pl lub telefonicznie: 32 286 23 52 do 15 lutego.

fot. Witalis Szołtys / Muzeum Górnośląskie

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt feriada 2016

Ferie 2016 w Bytomiu - atrakcje dla dzieci i...

Bytomski4 lodowisko odkryte

Darmowe lodowisko i ferie w Bytomiu [aktualizacja]

Hala warsztatów naprawczych GKW

Własnoręcznie remontuje budynek dawnej wąskotorówki

Koncert dla Ukrainy w Bytomskim Centrum Kultury

Solidarność z Ukrainą w Bytomskim Centrum Kultury

Becek

Listopad w Bytomskim Centrum Kultury. Kobieco i literacko

Byt targ staroci w bytomiu 09

Giełda staroci w Szombierkach. Daty i dojazd

Byt bytomski teatr tanca i ruchu rozbark

Pół miliona dla Bayer Full. Teatr Rozbark...