Kto jest najlepszy w BJJ w Polsce? Bytomianie z Fight Club!

Bytomski klub po raz kolejny udowodnił, że świetnie szkoli w sportach walki. Dowodem na to jest niedawna impreza Spartan Fight Challengers. Zawodnicy Fight Club wygrali klasyfikację drużynową i zdobyli mnóstwo medali.

Byt spartan fc bytom

Brazylijskie jiu-jitsu (BJJ) w mediach może nie cieszy się wielką popularnością, ale sport ten ma ogromne znaczenie w walkach MMA. Dlatego też wielkim optymizmem napawają występy bytomskich fighterów w zawodach BJJ. Można przypuszczać, że w perspektywie kilku lat zobaczymy wielu naszych zawodników w popularnych organizacjach mieszanych sztuk walki.

Wróćmy jednak do BJJ. Niedawno odbyły się zawody Spartan Fight Challengers, które zostały zorganizowane w Bytomiu, w hali judo GKS Czarni Bytom. Impreza cieszyła się wielkim zainteresowaniem, bo wzięło w niej udział prawie 200 uczestników. Na listach startowych byli nie tylko Polacy, ale również zawodnicy z Norwegii, Czech, czy Ukrainy.

Zawody zostały zdominowane przez reprezentantów Fight Club Bytom, którzy zdobyli łącznie 15 medali. Imponuje liczba złotych krążków, bo ich nasi zawodnicy zdobyli aż osiem. Dorobek uzupełnili dwoma srebrnymi i pięcioma brązowymi medalami.

Największą furorę zrobiły panie. Karolina Chłobuszewska dwa razy stanęła na najwyższym stopniu podium w rywalizacji seniorek. Najpierw nie dała szans rywalkom w walkach w gi (w kimonie), w kategorii 64 kg, a potem dołożyła złoto w walkach bez gi (tzw. submission fighting, czyli zapasy z technikami kończącymi) w kategorii do 61,5 kg.

Juniorskie walki zdominowała z kolei Angelika Węgrzyn. "Gwiazdeczka", jak pieszczotliwie nazywają ją w klubie, zdobyła dwa złote medale (walki w gi 58,5 kg oraz walki bez gi 56,5 kg).

Kto jeszcze wygrał w swoich kategoriach? Mistrzowskie tytuły wywalczyli Kamil Stępiński, Denis Górniak, Wiktor Kupka oraz Marcel Ścigała. Drugimi miejscami musiały się zadowolić Monika Flasz oraz Monika Mielczarek. Natomiast Michał Żabiński, Monika Flasz, Patrycja Klukowska, Mariusz Chlaszczak i Monika Mielczarek do domów wrócili z brązowymi medalami.

Oto pełne wyniki zawodników Fight Club w Spartan Fight Challengers (za fcbytom.pl):