Wypadek w kopalni na Stroszku

Dziś około południa doszło do wypadku w dawnej kopalni Powstańców Śląskich w dzielnicy Stroszek.

Byt kwk powstancow slaskich

Od kilku lat prywatna firma EKO-PLUS Sp. z o.o. eksploatuje złoża kopalni Powstańców Śląskich, którą zamknięto w 2001 roku. Nie jest to jednak działalność o takiej skali, jak dawniej. Zakład zatrudnia obecnie ok. 300 pracowników i wydobywa 11 tys. ton węgla w ciągu miesiąca. W swojej ofercie ma węgiel klas: kęsy, orzech I, orzech II i miał.

Dziś chwilę przed południem na głębokości 400 metrów pod ziemią doszło do wypadku. Najprawdopodobniej miał miejsce wybuch podczas podsadzania murowanej tamy. W jego wyniku zostało poszkodowanych trzech górników zatrudnionych przez EKO-PLUS. Do pomocy wysłano cztery zastępy ratowników górniczych.

W następstwie silnego podmuchu jeden z mężczyzn pracujących pod ziemią złamał nogę, drugi obojczyk, a trzeci doznał ogólnych potłuczeń. Najbardziej poszkodowany z nich został odwieziony do Szpitala Urazowego w Piekarach Śląskich, natomiast pozostała dwójka trafiła do jednego z bytomskich szpitali. Życie żadnego z nich nie jest jednak zagrożone.

Inspektorzy z Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach sprawdzają co było przyczyną wypadku. Na razie wstępnie wykluczono, by wywołał go wstrząs, bądź wybuch metanu. Badana jest wersja, czy w kopalni nie doszło do wybuchu pyłu węglowego. Na czas postępowania zakład wstrzymał wydobycie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Policjant zamyka kraty

Skradł biżuterię za dziesiątki tysięcy złotych

LPR

Mężczyznę w pracy przygniótł betonowy element

Strajk katowice word

Tajemnicza śmierć przed egzaminem na prawo jazdy w Bytomiu

Ciemno

Wielka awaria prądu w Bytomiu

Byt pies

Zdenerwowało ją szczekanie. Wyrzuciła psa przez...

Byt aldona

Wiesz, gdzie może przebywać ta kobieta? Jak...