Koncert New Rome w Kronice

"Nowhere" to tytuł pierwszej płyty projektu New Rome. Już w najbliższy piątek, w Centrum Sztuki Współczesnej Kronika, będzie można usłyszeć jej wersję koncertową.

Byt new rome nowhere

W piątek, 18 marca, o godz. 19:00 w bytomskiej Kronice będzie można wysłuchać materiału skomponowanego przez projekt New Rome na najnowszą płytę. "Nowhere" będzie miała swoją premierę jeszcze w tym roku. Uczestnicy koncertu poznają więc przedpremierowe, koncertowe, wykonanie utworów.

New Rome to solowy projekt Tomasza Bednarczyka, powołany do życia pod koniec ubiegłego roku. O twórczości artysty głośno było jednak już wcześniej. W 2014 roku razem ze skrzypkiem, Tomaszem Mreńcą, powołał do życia duet Venter. Wspólnie wydali płytę i dwie "epki", na których zaprezentowali nietuzinkowe spojrzenie na elektronikę, łącząc inspiracje muzyką klasyczną i techno.

djembed

Artysta ma w swoim dorobku liczne sukcesy – o jego pracy pozytywnie wypowiadało się m.in. opiniotwórcze "The Wire", a projekty można było usłyszeć w BBC. W 2011 roku założył wytwórnię "We Are Your Music Mate", która w swoim katalogu posiada kilkanaście projektów. Tomasz Bednarczyk brał także udział w Red Bull Music Academy Bass Camp oraz współtworzył projekt Harrison Chord.

Wstęp na piątkowy koncert w CSW Kronika jest bezpłatny. Więcej na temat projektu i jego twórczości można dowiedzieć się na Facebooku i Soundcloud.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon