Prokuratura: wiceprezes BPK otrzymała 2 zarzuty

Katowicka prokuratura ujawniła jakie zarzuty postawiono Ewie T., która jest obecnie wiceprezesem Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Władze miasta wciąż nie zajęły stanowiska w tej sprawie.

Byt bpk z dolu

Przed kilkoma dniami poinformowaliśmy o zatrzymaniu Ewy T., dawnej członkini zarządu spółki podległej Górnośląskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów, która aktualnie zasiada we władzach BPK. Jak poinformowała nas Prokuratura Okręgowa w Katowicach, menadżerce postawiono dwa zarzuty dotyczące niegospodarności przy zarządzie mieniem spółki GPW Dystrybucja i wyrządzenia szkody wielkich rozmiarów w łącznej kwocie 30 129 391 złotych. - Zarzuty dot. lat 2012 i 2013 roku i są związane z szeroko rozumianym obrotem obligacjami i wierzytelnościami prowadzonym przez GPW Dystrybucja - wyjaśniła prokurator Marta Zawada-Dybek.

Bytomski Urząd Miejski nabrał wody w usta w tej sprawie. Ewa T. zasiada w zarządzie BPK, które w całości należy do gminy. Do dziś nie udało nam się doprosić biura prasowego magistratu o przekazanie oświadczenia na temat zatrzymania wiceprezes Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że prezydent Damian Bartyla w związku z zarzutami prokuratury oczekuje dymisji Ewy T.

O przedstawienie stanowiska poprosiliśmy również samą spółkę. - Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. nie udziela informacji w przedmiotowym temacie - odpowiedziała nam Agnieszka Klich-Dubik, rzecznik prasowa firmy.

Obecnie w Bytomskim Przedsiębiorstwie Komunalnym trwa audyt przeprowadzany przez międzynarodową firmę Deloitte. Zewnętrzni specjaliści mają zbadać kondycję spółki i przekazać ewentualne zalecenia poprawy jej sytuacji.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Najwyzsza izba kontroli logo

Radni Bartyli chcą kontroli NIK. Wcześniej wyśmiewali izbę

Byt bpk z dolu

Województwo chce bytomskie wodociągi

Byt pec bpk

Prywatyzacji PEC i BPK nie będzie

Byt bpk

Wiceprezes BPK zatrzymana przez CBA

Byt zenon przywara

Nowy prezes BPK stracił mandat radnego

Byt zenon przywara

Były wiceprezydent na fotelu prezesa

Byt konferencja po bpk

Zawyżone ceny wody i nietrafione inwestycje...