Solista Opery Śląskiej walczy o zdrowie

Tenor z zespołu Opery Śląskiej zmaga się z nowotworem mózgu. Koledzy i koleżanki z teatru zbierają pieniądze na jego leczenie i rehabilitację. Za miesiąc zorganizują dla niego koncert charytatywny.

Byt tomek urbaniak opera

Publiczność Opery Śląskiej zna Tomasza Urbaniaka m.in. z roli Eryka w spektaklu "Phantom", Barinkaya w „Baronie cygańskim” czy Cavaradossiego w „Tosce”. Współpracownicy mówią o nim, że jest wspaniałym kolegą i utalentowanym artystą.

Niestety w latem 2013 roku trafił do szpitala w wyniku wypadku samochodowego. Po przeprowadzeniu szeregu badań oraz tomografii komputerowej głowy stwierdzono u niego zmiany w okolicy czołowej mózgu. Kolejne badania potwierdziły diagnozę - nowotwór mózgu.

- Nie zadawałem pytań DLACZEGO JA??? Nie ja pierwszy i NIESTETY nie ostatni. Podjąłem decyzję – CHCĘ ŻYĆ! Wyjdę z tego i mało tego, przejdę tę chorobę z uśmiechem na twarzy. Wrócę do muzyki, która jest moją pasją. Operacja – jedna, druga, trzecia, chemio- , radio- , izoterapia oraz częste, wyczerpujące wyjazdy do Centrum Onkologii w Warszawie, ale... dałem radę - napisał o swojej chorobie na stronie internetowej fundacji Rak'n'Roll.

Jesienią 2015 r. u 42-letniego tenora pojawił się niedowład lewostronny. Po przeprowadzeniu badań wykryto wznowę guza prawej okolicy czołowej mózgu, a także obrzęk mózgu. Od listopada Tomasz Urbaniak jest poddawany chemioterapii i przechodzi rehabilitację. - Wiem, że mi pomaga, ale przede mną jeszcze długa droga, którą przejdę, bo ogromnym oparciem jest dla mnie najbliższa rodzina, przyjaciele i znajomi - wyznał na stronie Rak'n'Roll.

Aby pomóc Tomaszowi Urbaniakowi w leczeniu, Opera Śląska wraz z Klubem Miłośników Opery "Muza" zorganizuje 23 kwietnia koncert charytatywny. W jego trakcie zostaną zaprezentowane największe hity operowe i operetkowe, m.in. z "Halki", "Strasznego dworu", "Toski" i "Eugeniusza Oniegina". Wpływy ze sprzedaży biletów zostaną przekazane na rehabilitację i leczenie chorego solisty. Bilety w cenach 60, 50 i 40 zł można nabyć w kasie opery oraz na stronie teatru.

Starania Tomasza Urbaniaka o powrót do zdrowia można wesprzeć również zasilając konto fundacji Rak'n'Roll zarówno bezpośrednimi wpłatami, jak i odpisując 1% podatku z celem szczegółowym "dla Tomka U.". Dokładne informacje na ten temat można znaleźć na stronie fundacji.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt 4

Boska primadonna czy boski potwór? Wielkie...

Byt 106358

Opera Śląska ma 70 lat

Byt 1427752401

„Kopciuszek” nagrodzony

Bytomski5 DSC 3893d

Dzień Kobiet w operze

Bytomski4 MFL 975px 3451

Opera Śląska zaprasza w sylwestra i nowy rok

Bytomski4 bajor

Koncert - Michał Bajor „MOJE PODRÓŻE”

Bytomski2 Baron cygański fot K Fatyga

Tak kończy Opera Śląska