Płacisz czynsz? Powinieneś dostać zniżkę

Skoro dłużnicy dostali szansę, to osoby regularnie płacące czynsz także powinny taką dostać. Radni opozycji proponują wprowadzenie ulg dla wszystkich najemców, którzy sumiennie płacą rachunki za gminne lokale.

W zeszłym roku z inicjatywy prezydenta Damiana Brtyli w Bytomiu ogłoszono abolicję czynszową. Zgodnie z nią osoby, które zalegają z opłatami mogą pozbyć się 70% długu pod warunkiem, że spłacą pozostałe 30% i przez kolejny rok będą regularnie płacić czynsz. W zeszłym miesiącu Rada Miejska wydłużyła termin składania wniosków do lipca.

Choć dzięki abolicji miasto odzyskało już 3 miliony złotych, to wielu ludzi uważa to rozwiązanie za niesprawiedliwe i krzywdzące wszystkich tych, którzy kosztem wielu wyrzeczeń wywiązują się z obowiązków najemcy. Grupa radnych opozycji zaproponowała pewien kompromis. Michał Bieda, Mariusz Wołosz, Joanna Stępień i Michał Staniszewski przygotowali projekt uchwały nagradzającą lokatorów regularnie płacących czynsz w miejskich zasobach.

Propozycja rajców jest prosta. Wszyscy najemcy, którzy przez ostatni rok sumiennie i w terminie opłacali czynsz, a także nie posiadają zadłużenia, powinni otrzymać ulgę w wysokości 10%. W ten sposób osoby zamieszkujące gminne zasoby mają być mobilizowane do stałego regulowania opłat i unikania zaległości.

21 marca ruszyły konsultacje społeczne powyższego projektu uchwały. Swoje uwagi można zgłaszać do 2 kwietnia w formie pisemnej na adres Kancelarii Rady Miejskiej lub maila pr@um.bytom.pl. Ostateczną decyzję o wprowadzeniu ulgi podejmie Rada Miejska na najbliższej sesji. Chyba że radni BIS znów na nią nie przyjdą...

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt kamienica powst slaskich

Znów będą umarzać długi

Byt DSC 0100

Abolicja czynszowa: dogrywka

Byt DSC 0090

Abolicja: 3 z 50 milionów

Byt panorama sw jacek

Jeszcze 2 tygodnie na umorzenie długów

Byt wiadro

130 bytomian odpracowuje swoje długi

Byt panorama sw jacek

Abolicja czynszowa: wpłynęło prawie 1000 wniosków

Byt panorama srodmiescie

Miasto umorzy zaległości czynszowe