Wypróbuj się w biznesie

Wiele osób nosi się z zamiarem otwarcia własnego interesu, ale nie robi z tego ze względu na ryzyko porażki. W takim przypadku warto udać się do bytomskiego inkubatora przedsiębiorczości i założyć w nim firmę na próbę.

Któż nie myślał o tym, aby przejść "na swoje"? Zapewne większość osób, które są aktywne zawodowo. Choć obecnie założenie własnej działalności jest dużo prostsze niż dawniej, to prowadzenie firmy wciąż wiąże się z różnymi, comiesięcznymi formalnościami i płatnościami. To powoduje, że wielu ludzi odkłada otwarcie swojego interesu na później lub nie robi tego w ogóle.

W Bytomiu od 2014 roku istnieje oddział Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, który pomaga rozwinąć skrzydła w biznesie. Wbrew pozorom jego wsparcie nie jest skierowane wyłącznie do studentów - bytomski inkubator jest dostępny dla każdego, kto chciałby zostać przedsiębiorcą.

W AIP można założyć firmę na próbę bez ZUS i uciążliwych formalności, dzięki czemu można ograniczyć koszty i skupić się na rozwoju własnego pomysłu na biznes. Jak to działa? Inkubator użycza swoją osobowość prawną, w ramach której można prowadzić firmę. W ten sposób początkujący biznesmen może uniknąć obowiązkowych miesięcznych składek na ZUS oraz podatku dochodowego od osiągniętego dochodu w danym miesiącu.

Do prowadzenia firmy AIP udostępnia specjalny system internetowy, poprzez który można m.in. wystawiać faktury dla swoich kontrahentów. Dochód uzyskiwany z działalności trafia na specjalne subkonto, z którego następnie można dokonywać zakupów na fakturę VAT lub wypłacać na swoje prywatne konto. AIP zapewnia obsługę księgową, prawną i ułatwia administrację firmy.

Bytomska siedziba AIP jest pierwszą, którą urządzono w stylu słynnych biur Google. Znajdują się tam miejsca do pracy wyposażone w komputery i drukarkę, salki do prowadzenia spotkań oraz tzw. chillout room. Każda osoba prowadząca firmę w AIP może korzystać z tych przestrzeni, a gdy jest na wyjeździe poza Bytomiem może także pracować w biurach AIP mieszczących się w 23 innych miastach Polski.

Prowadząc firmę w AIP można korzystać z licznych szkoleń biznesowych, mentoringu, a także ze zniżek u partnerów inkubatora. Co więcej, najlepsze startupy mogą otrzymać 100 tysięcy złotych dofinansowania w ramach AIP Seed Capital.

Szczegółowych informacji na temat prowadzenia działalności w AIP Bytom udziela jego menadżer, Łukasz Sawicki. Można z nim omówić swój pomysł na biznes i dowiedzieć się, czy tutejszy inkubator będzie w stanie pomóc w jego rozwoju. Numer telefonu oraz adres e-mail można znaleźć na stronie aipbytom.inkubatory.pl.

UWAGA - każdy, kto przy zakładaniu firmy w AIP powoła się na Bytomski.pl, otrzyma 10% zniżki na pierwszą opłatę preinkubacyjną.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT

Ul. Dworcowa w Bytomiu

Przebudowa ul. Dworcowej. Co nas czeka? Niedługo konsultacje

Byt DSC 0595 copy

Inkubator ma już pół roku