Premiera w Teatrze Rozbark

9 kwietnia o godzinie 19:00 odbędzie się premiera nowego spektaklu Teatru Rozbark. „april 31” to sztuka wykorzystująca fragmenty tekstów Rodrigo Garcii, ze zbioru „Rozsypcie moje prochy w Eurodisneylandzie”, i ukazująca walkę człowieka o wypełnienie formy, jaką jest jego ciało.

Byt april 31 plakat

Spektakl w choreografii Heleny Ganjalyan poświęcony jest czasowi zawieszonemu pomiędzy „dzisiaj” a „jutro”. „april 31” to moment pomiędzy prawdą a fałszem, tym, co jest obecne, a tym czego nie ma. Sztuka dotyka problematyki życia „przeżywanego” i życia martwego – pustego i pozbawionego sensu. „april 31” to dzień, który powtarza się w nieskończoność do momentu, kiedy wprowadzimy zmiany w swoim życiu.

Uczestnicy spektaklu razem z aktorami stopniowo zagłębią się w ścieżki pamięci poszczególnych bohaterów, wnikając w przestrzeń ludzkiej egzystencji. Sztuka przedstawia problem poszukiwania stanu absolutnej wolności i harmonii, a także ludzkiej potrzeby zmieniania i ulepszania natury – własnej i otoczenia. „april 31” to także droga od człowieka do tego, co z niego pozostało.

Spektakl nawiązuje do twórczości Rodrigo Garcii, który tego rodzaju „projekcje” ludzi nazywał seriami obrazków, za którymi nadal jednak kryje się człowiek. Spektakl prowokuje także do zadania sobie pytania: ile z tego, co nazywamy „swoim życiem” wynika ze świadomej decyzji, a ile stanowią działania „bezpieczne”?

Bilety na „april 31” można nabyć w cenie 40 zł (bilet normalny) oraz 30 zł (bilet ulgowy).

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon