Kronika Policyjna: 4 kwietnia [przegląd]

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu informuje.

Byt 39 336722

Poszukiwani fałszywi pracownicy administracji

Bytomscy stróże prawa poszukują oszustów, którzy podając się za pracowników administracji okradli 80-latka. Kobieta i mężczyzna wczoraj około 10.00 przyszli do mieszkania pokrzywdzonego przy ulicy Orzegowskiej. Za to przestępstwo grozi im teraz do 5 lat więzienia.

Z ustaleń wynika, że w piątek około godziny 10.00 do mieszkania 80-latka przy ulicy Orzegowskiej przyszła kobieta i mężczyzna. Przedstawili się jako pracownicy administracji i poinformowali, że u seniora będzie remont i będzie on miał zwrot nadpłaty za wodę. Lecz najpierw muszą obejrzeć jego mieszkanie a on musi napisać oświadczenie, że płacił za wodę. 80-latek wpuścił nieznajomych do domu. Rzekomi pracownicy administracji oglądali mieszkanie, kazali mężczyźnie odkręcić kran i patrzeć czy licznik się kręci. Po chwili usiedli przy stole aby senior napisał oświadczenie, że płacił za wodę. Po kilkunastu minutach nieznajomi wyszli z mieszkania 80-latka. Po ich wyjściu mężczyzna zorientował się, że brakuje jego pieniędzy, które były w szafce w kuchni. Pokrzywdzony stwierdził brak kilku tysięcy złotych. Złodziejom grozi teraz do 5 lat więzienia.

Wszystkie osoby, które posiadają informację mogące pomóc w ustaleniu oszustki proszone są o kontakt telefoniczny z Komisariatem Policji IV w Bytomiu ul. Zabrzańska 91, tel. 323963814, 997 lub kontakt osobisty.

Areszt za dwa napady na bytomian

Bytomscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o napady na 69 i 45-latka. Zdarzenia miały miejsce końcem marca br. przy ul. Żeromskiego i Piłsudskiego. 22-latek i jego młodsi koledzy usłyszeli już zarzuty. 20-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi im teraz nawet do 12 lat więzienia.

Do zdarzeń doszło końcem marca tego roku w odstępie kilkudziesięciu minut. Pierwsze z nich miało miejsce przy ul. Żeromskiego przed godziną 21.00. 69-letni bytomianin został napadnięty przez trzech sprawców. Napastnicy pobili go i zabrali mu zegarek. Kolejny napad przed godziną 22.00 miał miejsce przy ul. Piłsudskiego. Tam na idącego chodnikiem 45-latka również napadło trzech mężczyzn. Pobili oni i zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość rozbójniczą i rozpoczęli poszukiwania bandytów. Policjanci ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 19 do 22 lat. Bytomianie trafili do policyjnego aresztu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów. Decyzją sądu 20-latek został tymczasowo aresztowany. Teraz grozi im do 12 lat więzienia.

Areszt za czerpanie zysków z nierządu kobiet

Bytomscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy wymuszali pieniądze oraz czerpali zyski z nierządu kilku kobiet. Na wniosek śledczych, sędzia zdecydował o tymczasowym aresztowaniu całej trójki. Mężczyzną grozi teraz do 10 lat więzienia.

Policjanci z bytomskiej komendy rozpracowywali grupkę mężczyzn, którzy mieli czerpać zyski z nierządu kobiet. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że sprawcami miały być osoby związane ze środowiskiem pseudokibiców jednego z miejscowych klubów. W wyniku prowadzonego postępowania stróże prawa zatrzymali trzech bytomian w wieku od 23 do 25 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Śledczy ustalili, że zatrzymani od listopada 2015 roku do marca tego roku wymuszali od kobiet pieniądze oraz czerpali zyski z ich nierządu. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów. Decyzją sądu bytomianie zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 10 lat więzienia. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

20 zl i kajdanki

Chciał przekupić policjantów, ale się nie dali

Kluczyki i kieliszek

Bytomscy policjanci będą łapać pijanych kierowców w święta

Zatrzymanie kobiety z Bytomia, podejrzewanej o posiadanie znacznej ilości narkotyków

21-letnia dziewczyna z Bytomia ukrywała narkotyki

Samochód, którym uciekał 69-latek przed kontrolą

Po pijaku staranował radiowóz w Łagiewnikach

Byt Projekt bez tytułu 1

Bytom. Zaginęła Katarzyna Ostrycharczyk....

Byt IMG 2010

Mieszkanka Bytomia padła ofiarą oszustów z OLX....