Biegasz? To możesz pomagać

Nie musisz biegać tylko dla siebie. Wystarczy zainstalować aplikację w telefonie i z każdym pokonanym kilometrem będziesz pomagać organizacji dobroczynnej z Bytomia!

Byt hdef2016

Bytom już czwarty raz bierze udział w akcji Honorowy Dawca Energii Fortum, w ramach której poprzez aktywność fizyczną wspiera się potrzebujących. W poprzedniej edycji nasze miasto zajęło drugie miejsce, zostawiając w tyle Częstochowę, Wrocław oraz Płock. Wówczas w akcji wzięło udział niemal 1700 bytomian, którzy przebyli około 285 tysięcy kilometrów. Dzięki temu na konto Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej wpłynęło 20 tysięcy złotych przekazane przez firmę Fortum.

- Wspieramy akcję Honorowy Dawca Energii Fortum w tych miastach, w których działamy. Zainteresowanie projektem rośnie z każdym rokiem, a mieszkańcy miast ambitnie rywalizują o zwycięstwo, a co za tym idzie, wsparcie finansowe dla organizacji charytatywnych - powiedział Piotr Górnik, prezes Fortum Silesia. W każdym z tych miast jest wyznaczana jedna organizacja pozarządowa, która otrzyma środki na swoją działalność. O tym jak będą duże, będzie decydować liczba pokonanych kilometrów i pozycja w rankingu.

Jak to działa? Aby wziąć udział w akcji należy zainstalować na swoim telefonie aplikację Honorowy Dawca Energii Fortum, która jest dostępna dla urządzeń z systemami Android, Windows Phone i iOS. Następnie wystarczy uruchamiać ją przy każdym treningu biegania, jazdy na rowerze, czy nordic walking. Aplikacja za pomocą modułu GPS będzie mierzyć pokonany dystans i przeliczać go na wyprodukowaną energię. Wyniki te będą sumować się dla jednego z pięciu miast, które wskaże uczestnik, co będzie miało przełożenie na jego pozycję w rankingu.

W tym roku uczestnicy akcji z Bytomia będą starać się o wsparcie dla stowarzyszenia IOGT Polska działającego w dziedzinie zapobiegania uzależnieniom od alkoholu i narkotyków. Organizacja zbiera środki na utworzenie w Bytomiu centrum Aktywizacji Mieszkańców, gdzie mają się znajdować między innymi: Świetlica Środowiskowa, Klub Aktywności Rozbaitych dla młodzieży oraz Centrum Aktywizacji dla dorosłych. Jeśli Bytom zajmie pierwsze miejsce w rankingu, to IOGT Polska otrzyma 30 tys. zł.

Aktualny ranking oraz linki do pobrania aplikacji można znaleźć na oficjalnej stronie akcji HDEF.

fot. Honorowy Dawca Energii Fortum

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon